Şehit pilota son görev

  • Giriş : 29.07.2006 / 00:00:00

Konya F-5A uçağının düşmesi sonucu şehit olan Hava Er Erdoğan Alagöz, İstanbul'da toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Havaalanında pist çalışması yaparken uçağın düşmesi sonucu şehit olan Alagöz'ün cenazesi, Ataköy 5. Kısım Camii'nde öğleyin kılınan cenaze namazının ardından askerler tarafından omuzlara alınarak top arabasına konuldu.
Tören kıtası eşliğinde bir süre top arabası üzerine taşınan Alagöz'ün naaşı, daha sonra Edirnekapı Şehitliğine defnedildi.

Cenaze törenine, Alagöz'ün ailesi ve yakınlarının yanı sıra Merkez Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Çetinkaya, 1. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Biran, Hava Harp Okulu Komutanı Tümgeneral Orhan Uğurluoğlu, 52. Zırhlı Tümen Komutanı Tümgeneral Cengiz Arslan, 15. Füze Üs Komutanı Hava Tuğgeneral Haluk Terzi ile askeri erkan katıldı.

Tören sırasında gözyaşlarına hakim olamayan yakınları, Erdoğan Alagöz'ün tezkeresine 11 gün kaldığını belirttiler.
Bu arada, Erdoğan Alagöz'ün kız arkadaşı olduğu öğrenilen Tuğba Topuz'un üzerindeki tişörtte “Her annenin oğlu asker olur ama her kızın sevdiği havacı olamaz” yazması dikkat çekti.

Cenaze törenine, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile Hava Kuvvetleri Komutanlığının çelenk gönderdiği görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious