Şehit Piyade Er Altun'un cenazesi toprağa verildi

Şehit Piyade Er Altun'un cenazesi toprağa verildi.16502
  • Giriş : 22.11.2007 / 17:06:00

Piyade Er Sezer Altun'un cenazesi, Kahramanmaraş'ta toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Vatani görevini yaparken görevlendirildiği Irak'ın kuzeyindeki birliğinde kaza sonucu şehit olan Piyade Er Sezer Altun'un cenazesi, Kahramanmaraş'ta toprağa verildi.Amadiye bölgesindeki görev yerinde nöbet değişimi sırasında, arkadaşının silahından çıkan kaza kurşunuyla hayatını kaybeden Piyade Er Sezer Altun'un cenazesi, Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı Çobantepe köyüne getirildi.

Çobantepe Köyü İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen törende, Kahramanmaraş İl Müftüsü Ahmet Akın cenaze namazını kıldırdı.Kahramanmaraş İl Jandarma Komanda Bölük Komutanı Jandarma Yüzbaşı Sabri Erten, Türk Silahlı Kuvvetleri adına törende yaptığı konuşmada, ''terörün iç ve dış güçler tarafından desteklendiğini'' belirtti.

Yüzbaşı Erten, şöyle konuştu:

''İç ve dış tehdide ve tecavüze karşı her zaman kararlı duruşumuzu sürdüreceğiz. Bu topraklar ebedi Türk yurdu olarak kalacaktır. Vatan savunması ve hain teröristlere karşı görev başında hayatını, bu ülke, vatan ve Cumhuriyet uğruna veren evladımızın törenini yapıyoruz ve diyoruz ki dün Balkanlarda, Çanakkale'deki gibi bu evladımız da şeref tablosunda yerini alacaktır. Hainlere bir kez daha sesleniyorum, birlik ve bütünlüğümüze yönelik saldırılara karşı mücadele azim ve karalılığındayız.''

Kahramanmaraş 172. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral İzzet Ocak, şehidin babası Abdullah Altun'a sancak ve oğlunun fotoğrafını verdi. Baba Altun, ''Vatan sağ olsun, ordumuz sağ olsun'' dedi.

Öte yandan, yaşını 4 yaş büyüterek askere giden şehit Altun'un dayısının kızıyla nişanlı olduğu, 2 ay önce izne geldiği ve terhisine 5 ay kaldığı öğrenildi.

Şehit Piyade Er Altun'un cenazesi, köy mezarlığında toprağa verildi.Törene, şehidin yakınları, Kahramanmaraş Vali Vekili Abdullah Şahin, vali yardımcıları Kürşat Kırbıyık, Barış Göçmez, Kahramanmaraş 172. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral İzzet Ocak, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Ernail Keleş, Kahramanmaraş Belediye Başkan Vekili Nedim Tepebaşı, Türkoğlu Kaymakamı Levent Kurtoğlu, askeri ve idari yetkililer ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious