Şehit Piyade Onbaşı Amasya'da toprağa verildi

Şehit Piyade Onbaşı Amasya'da toprağa verildi.19777
  • Giriş : 05.08.2007 / 15:27:00

GATA'da şehit olan Piyade Onbaşı Himmet Aydemir'in cenazesi, memleketi Amasya'nın Taşova ilçesinde toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şırnak'ın Uludere ilçesi kırsalında haziran ayında askeri aracın mayına çarpması sonucu meydana gelen patlamada ağır yaralanan ve tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) şehit olan Piyade Onbaşı Himmet Aydemir'in cenazesi, memleketi Amasya'nın Taşova ilçesinde toprağa verildi.

Şehit Onbaşı Aydemir (21) için Merkez Çarşı Camisi'nde düzenlenen törene, şehit erin ailesi ve yakınları ile Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, AK Parti Amasya Milletvekili Avni Erdemir, Tokat Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kaya, Amasya Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ömer Esenyel, Amasya Emniyet Müdürü Mustafa Demirok, Taşova Kaymakamı Özkan Demirel, Taşova Cumhuriyet Başsavcısı Fahrettin Kırbıyık, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Mehmet Erkuş ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören sırasında ayakta durmakta güçlük çeken baba Basri Aydemir ve anne Meliha Aydemir, oğullarının şehit olması karşısında “vatan sağ olsun” dediler.

Cenaze namazının ardından, şehit Aydemir'in naaşı omuzlarda cenaze arabasına kadar taşındı. Bu sırada vatandaşlar terör örgütü aleyhine slogan attılar.

Daha sonra Şehit Onbaşı Aydemir, doğum yeri olan Gürsu köyünde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şırnak'ın Uludere ilçesinde 1 Haziran'da terör örgütü PKK tarafından yola döşenen mayının patlaması sonucu Himmet Aydemir'in de aralarında bulunduğu 8 asker yaralanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious