Şehit polis, 11 yıl önce ‘öldü'

  • Giriş : 14.08.2006 / 00:00:00

Tunceli’deki hain saldırıda şehit olan polis Abdul Gafur Erkan, 11 yıl önce ağır yaralanmıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hain saldırıda şehit olan şehit olan polis memuruları için Tunceli Polisevi'nde tören düzenlendi. Vali Mustafa Erkal, Emniyet Müdür Vekili Mehmet Tosun, Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Osman Eker ile çok sayıda polis ve vatandaşın katıldığı törende, ağıtlar yakan şehit Recep Tokur'un eşi Meryem Tokur kadın polisler tarafından telkin edildi. Tören sonrası arabaya bindirilen acılı eş, yeni doğan bebeğini göstererek, "Merek etmesin hainler, oğlum yetişiyor. Babasının yerine gelecek onlara gerekli cevabı verecek diyerek feryat etti.

20 GÜN ÖNCE GELMİŞ

Kendisi gibi Özel Harekat polisi olan kardeşi Serdar Tokur ile Ağrı'da görev yapan Recep Tokur'un Tunceli'ye 20 gün önce tayin edildiği belirtildi. Abdul Gafur Erkan'ın ise, 11 yıl önce Erzurum'da görev yaparken teröristlerle girdiği silahlı çatışmadan ağır yaralandığı öğrenildi. Amca Ali Erkan ise 2 çocuk babası olan yeğeninin, 1995 yılında ağır yaralandığını söyledi.

SON ANDA KURTULMUŞ

Uzun süre hastanede tedavi gören yeğeninin daha sonra sağlığına kavuştuğunu ifade eden Erkan, "O dönem üzülmesin diye Abdul Gafur'un yaralandığını annesine hemen haber vermemiştik. Annesi, olayı aylar sonra öğrenmişti. Ancak bu kez ölüm haberini vermek zorunda kaldık. Yüreğimiz yanıyor" dedi. Şehidin arkadaşları da , Erkan'ın 1995'te yaralandığı çatışmada öldüğü sanılarak morga konulmak istendiğini, ancak son anda yaşadığının farkedilerek kurtarıldığını iddia etti.Törenin ardından şehitlerden Erkan'ın cenazesi memleketi Şanlıurfa'ya, Recep Tokur'un cenazesi de Samsun'a gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious