Şehit polis, banka kredisi ile aldığı evinde oturamadı

Şehit polis, banka kredisi ile aldığı evinde oturamadı.13844
  • Giriş : 26.01.2008 / 10:41:00

El Kaide operasyonunda şehit olan Çondul, banka kredisi ile aldığı evinde oturamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gaziantep'te El Kaide operasyonunda şehit olan polis memuru Ahmet Çondul, banka kredisi ile aldığı evinde oturamadan hayatını kaybetti.

Şehitkamil Belediyesi'nin Çıksorut bölgesinde yaptırdığı Seyrantepe birinci etap konutlarından ev alan şehit Çondul, evine taşınmayı planlarken El Kaide'ye yönelik düzenlenen operasyonda şehit düştü.

Geride acılı bir eş ve biri 8 diğeri 1 yaşında 2 yetim bıraktı. Şehidin kredi aldığı bankaya borcu olduğunu öğrenen Gaziantep merkez Şehitkamil Belediyesi, şehidine sahip çıktı.

Çondul'un kalan borçlarını üstlenen Belediye Başkanı Metin Özkarslı, "Bir Gaziantepli olarak şehidimize sahip çıkmak boynumuzun borcu. Şehit Ahmet Çondul'un borçlarını şahsi olarak üstleniyorum." dedi.

Özkarslı, Gaziantep'te El Kaide örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda şehit düşen, 2 çocuk babası Ahmet Çondul'un konut kredisi borcunu kendisi ödeyeceğini belirtti.

Metin Özkarslı, şehit polisin belediye olarak yaptırdıkları Seyrantepe'de birinci etap konutlardan ev aldığını, araştırmalar sonucu bir bankada kredi borcu bulunduğunu tespit ettiklerini ifade etti.

Bu borcu şahıs olarak üstlendiğini açıklayan Metin Özkarslı, "Bizlerin mal ve can güvenliği için, tüm riskleri göze alarak, kutsal bir görev yapan ve bu uğurda canları feda eden polislerimize ve askerlerimize destek olmayı vatani bir görev olarak algılıyorum." dedi.

Vatanın bölünmez bütünlüğüne el uzatanların hiçbir zaman hain emellerine ulaşamayacaklarını belirten Özkarslı şunları söyledi: "Türk milleti geçmişten bugüne kadar sevincini de, acısını da paylaşarak ayakta durmayı başarmıştır. Bu tür hain saldırılar milletimizin birlik ve beraberliğine zarar verememiştir, veremeyecektir de. Şehit polisimize tekrar Allah'tan rahmet, kederli ailesine de sabırlar ve başsağlığı diliyorum."

Metin Özkarslı, Ahmet Çondul'un şehit düştüğü operasyonda yaralanan 7 polise de acil şifalar diledi.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious