Şehit polis Akkaya için tören düzenledi

Şehit polis Akkaya için tören düzenledi.8166
  • Giriş : 17.06.2009 / 12:58:00

Antalya'nın Alanya ilçesinde, trafik kazasında şehit olan polis memuru Dinçer Akkaya için tören düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alanya Emniyet Müdürlüğünün önündeki törene, şehit polis Dinçer Akkaya'nın babası Cihangir Akkaya, eşi Sevda ve 2 yaşındaki oğlu Cihan Kamil Akkaya'nın yanı sıra Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan, resmi kurum amirleri, polisler ve vatandaşlar katıldı.

Resmi araçla hastane morgundan alınarak emniyet müdürlüğünün önüne getirilen şehidin cenazesi, tören mangasının omuzlarında tören alanına konuldu.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından konuşan Alanya Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, polislerin vatandaşın güvenliği için çalıştığını ve gerektiğinde hiç çekinmeden canlarını verebileceklerini belirtti.

Polis memuru Dinçer Akkaya'nın da çok iyi bir polis olduğunu ifade eden Çalışkan, görevi başında şehit olduğunu kaydetti.

Çalışkan, şehit polisin ailesine başsağlığı dileyerek, her zaman onlara sahip çıkacaklarını sözlerine ekledi.

Alanya Müftüsü Ahmet Hamdi Başpınar'ın dua okumasının ardından şehit polisin cenazesi arkadaşları ve sevenlerinin omuzlarında araca konularak Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesine gönderildi.

Tören sırasında gözyaşlarını tutamayan şehit polisin yakınları, Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan, Alanya Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan ve polisler tarafından güçlükle teskin edildi.

Alanya Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Dinçer Akkaya'nın kullandığı motosiklet dün Şükrü Serezli'nin kullandığı kamyonetle çarpışmış, Akkaya kazada şehit olmuş, aynı motosiklette bulunan polis memuru Mustafa Arda ağır yaralanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*