Şehit polis Erdal Öztaş gözyaşlarıyla uğurlandı

Şehit polis Erdal Öztaş gözyaşlarıyla uğurlandı.17700
  • Giriş : 12.07.2008 / 00:35:00
  • Güncelleme : 12.07.2008 / 00:01:52

ABD'nin Başkonsolosluğu önündeki saldırıda şehit olan polis Öztaş'ın cenazesi, Çorum'da toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu önündeki saldırıda şehit olan polis memuru Erdal Öztaş'ın cenazesi, Çorum'un Ortaköy ilçesi Karahacip beldesinde toprağa verildi.

Ortaköy Devlet Hastanesi morgunda bulunan şehidin cenazesi yakınları tarafından alınarak, Karahacip beldesindeki baba evine getirildi.

Şehit Öztaş için, Karahacip mezarlığı girişinde cenaze namazının kılınmasının ardından tören düzenlendi.

Törene Öztaş'ın ailesi, yakınları, Çorum Valisi Mustafa Toprak, AK Parti Çorum milletvekilleri Murat Yıldırım ve Cahit Bağcı, CHP Çorum Milletvekili Derviş Günday, Çorum Belediye Başkanı Turan Atlamaz ve vatandaşlar katıldı.

Şehit polis memurunun ailesi ve yakınları tabuta sarılarak ağladı.

Çorum Emniyet Müdürü İsmail Karaman, burada yaptığı konuşmada, bir vatan evladını kaybetmenin derin açısı içerisinde olduklarını belirterek şöyle konuştu:

''Aziz şehidim, ebedi istirahatgahında rahat uyu. Şehadet mertebesine ulaşan diğer yiğitlerimiz gibi Türk birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar yüce milletimizin gönlünde yaşamaya devam edeceksin. Çünkü sen ve senin gibi cesaret ve feragatin timsali olan şehitlerimiz (Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğurunda ölen varsa vatandır) mısralarını damarlarındaki asil kanda hissetmişlerdir.''

Konuşmaların ardından şehit polis memuru Erdal Öztaş'ın cenazesi, polis memurları tarafından omuzlara alınarak, kortej eşliğinde, mezarlığa götürüldü.
Cenaze, Karahacip beldesi mezarlığında toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*