Şehit polis geride 3 öksüz bıraktı

Şehit polis geride 3 öksüz bıraktı.10509
  • Giriş : 13.06.2009 / 20:35:00

Şanlıurfa Siverek'te iki grup arasında çıkan silahlı kavgaya müdahele ettiği sırada seken kurşunlardan hayatını kaybeden polis Nihat Karakoca'nın Kastamonu'daki evinde yas var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde nakliye işlerinde çalışan iki grup arasında çıkan ve silahların kullanıldığı kavgaya müdahale ettiği sırada seken kurşunlardan birinin isabet etmesi sonucu şehit olan polis memurunun Kastamonu'daki baba evinde büyük üzüntü yaşanıyor.

Alınan bilgiye göre, Siverek Devlet Hastanesinde şehit olan evli ve 3 çocuk babası 11 yıllık polis memuru Nihat Karakoca (36), Kastamonu'da yaşayan anne ve babasına acı haberi, Kastamonu Emniyet Müdür Yardımcısı Tahsin Tatar ile Nöbetçi Polis Müdürü Mehmet Süleyman Özcan, sağlık ekipleri nezaretinde verdi.

Kastamonu merkez Hisarardı Mahallesi Kerpiçli Sokak'ta oturan Ahmet ve Melahat Karakoca, oğullarının şehit olduğu haberiyle büyük üzüntü yaşadı. Sinir krizi ve baygınlık geçiren anneye sağlık ekipleri müdahale etti. Acılı anne, kendisine müdahale eden sağlık ekibinde görevli bir personelin isminin de Nihat olduğunu öğrenince, ''Benim Nihat'ım geldi'' dedi. Nihat isimli sağlık görevlisine sarılan anne gözyaşı döktü.

Baba Ahmet Karakoca ise gözyaşlarıyla ''Allah kimsenin başına vermesin, evlat acısı gibi bir acı yok'' dedi.

Vali Mustafa Kara ile Emniyet Müdürü Yusuf Albayrak da acılı anne ve babayı telefonla arayarak baş sağlığı diledi.

Şehit Nihat Karakoca'nın 11 yıllık polis memuru olduğu, evli ve 2, 7 ve 9 yaşlarında 2'si kız toplam 3 çocuk babası olduğu bildirildi. Karakoca'nın 9 yıl İstanbul'da görev yaptıktan sonra 2 yıl önce tayininin Şanlıurfa'ya çıktığı belirtildi. Şehit polis memuru Karakoca'nın cenazesi, yarın memleketi Kastamonu'ya getirilerek Araç ilçesi Serdar köyünde toprağa verilmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*