Şehit polis için tören

  • Giriş : 05.09.2006 / 00:00:00

Van'ın Çatak ilçesinde meydana gelen patlamada şehit olan polis memuru Selami Doğrul için Van Emniyet Müdürlüğünde tören düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şehit polis memuru Doğrul'un Türk bayrağına sarılı naaşı, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi morgundan alınarak, Emniyet Müdürlüğü önünde düzenlenen tören alanına getirildi.

Törene, şehit Doğrul'un polis olan eşi Hatice Doğrul ile 1 yaşındaki oğlu Furkan'ın yanı sıra Jandarma Asayiş Komutanı Korgeneral Abdullah Atay, Belediye Başkanı Burhan Yenigün, CHP Van Milletvekili Mehmet Kartal, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, askeri erkan, şehidin silah arkadaşları ve vatandaşlar katıldı.

Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez, törende yaptığı konuşmada, görevini bitirdikten sonra evine giden polis memuru Selami Doğrul'un şehit olması ve 1 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan olayda, 8 kişinin de yaralandığını anımsattı.

Türkiye Cumhuriyetine karşı sinsice ve haince emeller besleyen ve bu emellere ulaşmak için planlar yapıp kalleşçe tuzaklar kuran hainlerin hiçbir zaman emellerine ulaşamayacağını belirten Kesmez, Emniyet teşkilatının bu kişilere karşı gece gündüz mücadele verdiğini ve vermeye de devam edeceğini söyledi.

Vali Niyazi Tanılır da son günlerde ülkenin muhtelif yerlerinde herkesi acıya boğan olaylara dün gece bir yenisinin eklendiğini ifade ederek, ''Acımız çok büyük. Bunu ifade etmekte kelimeler kifayetsiz kalmaktadır. Ancak temennimiz ülkemizin bu zor ve sıkıntılı günleri bir an önce aşmasıdır'' dedi.

Türk devletinin bu tür saldırılar karşısında hiçbir şekilde yılgınlığa kapılmasının söz konusu olmayacağını kaydeden Vali Tanılır, şöyle konuştu:

''Devlet olarak bu gibi problemlerle baş edecek güçteyiz. Ancak millet olarak hepimize çok büyük görev düşmektedir. Çünkü bu tür saldırıların amacı milletimizi birbirine düşürmek ve milletimizin unsurları arasına kin, fesat sokmaktır. Dolayısıyla milletimizin birlik ve beraberliğini muhafaza etmesi çok büyük önem taşımaktadır. Millet olarak kardeşliğin sesini yükseltmeliyiz. Bu topraklarda kardeşlik duygusuyla bugüne kadar barış içinde yaşayan milletler, Çanakkale'yi, Kurtuluş Savaşı'nı yaratan ruh var olduğu sürece Kardeşlik de ebediyen devam edecektir.''

Tanılır, saldırıda hayatını kaybedenlere rahmet, aileleri ve görev arkadaşlarına başsağlığı, yaralılara da şifa dileyerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Şehidimizin ailesi lütfen metin olunuz. Üzüntünüz çok büyüktür. Çünkü canınızın bir parçasını kaybettiniz. Şehidimizin değerli ailesi, eşi ve çocuğu Türkiye Cumhuriyetine ve milletine emanettir. Onların geleceklerini temin etmek de devlet ve millet olarak bizlerin görevidir.''

Konuşmaların ardından dua okumasıyla son bulan törende, Doğrul'un Türk bayrağına sarılı naaşı, memleketi Edirne'ye gönderilmek üzere Ferit Melen Havaalanına götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious