Şehit polis Mehmet Özbek toprağa verildi

Şehit polis Mehmet Özbek toprağa verildi.17700
  • Giriş : 07.08.2008 / 16:08:00
  • Güncelleme : 07.08.2008 / 16:15:04

Roket atarlı saldırıda şehit olan Mehmet Özbek düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Muş'un Malazgirt ilçesinde emniyet müdürlüğüne dün akşam düzenlenen roket atarlı saldırıda şehit olan Mehmet Özbek düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde düzenlenen törene İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, Muş Valisi Erdoğan Bektaş, Muş AK Parti Milletvekili Medeni Yılmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende konuşan
Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, polis teşkilatının bir yiğit evladını daha kaybetmenin üzüntüsü içerisinde olduğunu söyledi. Köksal, "Vatan savunması uğruna en kıymetli varlığı olan canını seve seve feda ederek şehitlik mertebesine ulaşan Mehmet kardeşimize Allah'tan rahmet diliyoruz, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz. Türk polis teşkilatı olarak halkımızın huzuru refahı ve güveni için bayrağımızın dalgalanması için terörle mücadelemizi halkımızı da yanımıza alarak sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay da, şehit olan polisin vatandaşın huzurlu ve korkusuzca yaşaması için görev yaptığını belirterek, saldırıyı yapanları lanetlediğini kaydetti. "Bu saldırının sahiplerini hiç affetmeyeceğiz." diyen Bakan Atalay, saldırıların huzuru bozup kaos ortamı oluşturmak, insanların özgürce yamasını engellemek ve demokratikleşme açılımlarının yapılmamasını sağlamak olduğunu kaydetti. Birilerinin ülkenin problemlerinin bitmesini ve gelişmesini istemediğini vurgulayan Bakan Atalay, "Ama Allah'ın izniyle kimse buna muvaffak olamayacak. Biz hepimiz ülkemizin her köşesindeyiz. Biz hepimiz ülkemizin her metrekaresindeyiz. Bugün Türkiye'nin gönlü ve kalbi Mehmet'le. Tarihin önemli bir kesit noktası ve tarihe şahitlik etmiş Malazgirt'te hepimiz birlikteyiz ve ülkemizin, vatandaşlarımızın kalpleri burada. Bu acılar bizi üzer, ama gücümüzü artırır, direncimizi artırır, birliğimizi artırır, ülkemiz için aşkımızı artırır, şevkimizi artırır. İnşallah Türkiye bugünleri geride bırakacak." dedi. Ülkede refahın, zenginliğin artmasını istediklerini ifade eden Bakan Atalay, "Demokratik süreçler her köşesinde yerleşsin. Bunun çabasını veriyoruz. Ülkemizin hiçbir köşesini, diğerinden ayırt etmiyoruz ve etmeyeceğiz. Bölgeler arasındaki farklılıklar hızla telafi edilmektedir. Ekonomik açıdan gelişmemiz sürecektir. Şehitlerimiz, bu ülkenin yıldızlarıdır. Bütün şehitlerimiz için üzülüyoruz." diye konuştu.

Valisi Erdoğan Bektaş ise şehidin ardından şunları söyledi: "Bu topraklarda bin yıldan fazladır bulunuyoruz. Binlerce yıl daha bulunmaya devam edeceğiz. Bu toprakları yurt edinmek için çok şehitler verdik ve çok şehitler daha vermeye devam edeceğiz. Hain bir saldırıda bir polisimizi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*