Şehit polis Mehmet Saçmalıoğlu yürekleri dağladı

Şehit polis Mehmet Saçmalıoğlu yürekleri dağladı.9516
  • Giriş : 11.07.2008 / 13:34:00
  • Güncelleme : 11.07.2008 / 15:05:09

ABD Başkonsolosluğu önündeki saldırıda hayatını kaybeden polis Saçmalıoğlu'nun cenazesi toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu önündeki saldırıda şehit olan polis memuru Önder Saçmalıoğlu (21), memleketi Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde toprağa verildi.

Şehit Saçmalıoğlu'nun cenazesi, öğle saatlerinde Bahçe Devlet Hastanesi morgundan kalabalık bir grup tarafından alınarak, İslam Mahallesindeki baba evine getirildi. Cenaze arabasından indirilen şehit polis memurunun naaşı bir süre evde bekletildi.

Duaların okunmasının ardından cenaze törenin yapılacağı Ağcabey Camisine getirildi. Bu sırada, cenaze töreni için kortej oluşturan kalabalık, terör örgütü aleyhinde sloganlar atarak, saldırıyı lanetlediler.

Buradaki tören sırasında şehit Saçmalıoğlu'nun ailesi ve yakınları gözyaşı döktüler. Babası Yusuf, annesi Zeynep Saçmalıoğlu, kardeşleri ve polis memuru amcasının güçlükle ayakta durduğu görüldü. Baygınlık geçiren bazı yakınlarına ise tören alanında bekleyen sağlık ekiplerince müdahale edildi.
Bir polis memuru, tören sırasında kürsüden yaptığı konuşmada, Türk milletinin şer güçleri ve işbirlikçilerinin vatanın birliğine yönelik saldırılarıyla karşı karşıya kaldığını söyledi.

Bu saldırıların kendilerine elem verdiğini belirten polis memuru, kahraman Türk polisinin her zaman vatanın birlik ve bütünlüğüne sahip çıkma azim ve kararlılığında olduğunu, dün olduğu gibi bugün de Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkmaya devam edeceklerini belirtti.

Şehit cenazesi, kılınan namazın ardından yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki Bahçe Şehir Mezarlığına kortej eşliğinde götürüldü. Cenaze buradaki Şehitlikte gözyaşları arasında toprağa verildi.

Bu arada, cenaze töreni öncesi vatandaşlar, ev ve iş yerleri ile araçlarına Türk bayrakları asarak teröre tepki gösterdi.

Törene, şehit polis memurunun ailesi, Osmaniye Valisi Zübeyir Kemelek, AK Parti Osmaniye Milletvekili Durdu Mehmet Kastal, MHP Osmaniye Milletvekili Hakan Coşkun, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Muhammed Kirazdiken, İl Jandarma Komutanı Albay Sait Koca, İl Emniyet Müdürü Halil Yılmaz, Bahçe Kaymakamı Harun Sarıfakıoğlları, Osmaniye Belediye Başkanı Davut Çuhadar, Adana Emniyet Müdürü Arif Akkale ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*