Şehit polis memurları memleketlerine gönderildi

Şehit polis memurları memleketlerine gönderildi.9278
  • Giriş : 00.00.0000 / 00:00:00
  • Güncelleme : 10.07.2008 / 20:10:37

ABD'nin Başkonsolosluğu önündeki saldırıda şehit düşen polislerin cenazeleri, memleketlerine gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şehit polis memurları Nedim Çalık, Mehmet Önder Saçmalıoğlu ve Erdal Öztaş'ın cenazeleri, THY Kargo Terminalinden hasta nakil ambulansıyla alındı.

Atatürk Havalimanı apronunda ilk önce polis memuru Erdal Öztaş için tören düzenlendi. Polis mangası tarafından ambulanstan alınan Öztaş'ın cenazesi, THY'nin Merzifon uçağına konuldu. Erdal Öztaş'ın cenazesi, Merzifon'dan memleketi Çorum'a götürülerek toprağa verilecek.

Saldırıda şehit düşen polis memuru Mehmet Önder Saçmalıoğlu'nun cenazesi de memleketi Osmaniye'ye götürülmek üzere THY'nin Adana uçağına konuldu.

Mehmet Önder Saçmalıoğlu için Atatürk Havalimanı apronunda düzenlenen törene, Saçmalıoğlu'nun babası Yusuf Saçmalıoğlu ve yakınları da katıldı.

Yusuf Saçmalıoğlu, gazetecilerin soruları üzerine gözyaşlarını tutamayarak, oğlunun kafasında hep polisliğin olduğunu, bu tercihi kendisinin yaptığını söyledi.

-''HAYALİ, KOMİSER OLMAKTI''-

Saçmalıoğlu, oğlunun çocukluğunda uysal bir yapısı olduğunu ifade ederek, ''Mehmet Önder, milletine, dinine, vatanına bağlı bir kişiydi. Hayali, okuyup komiser olmaktı'' dedi.

Oğluyla en son bir gün önce nöbet çıkışında telefonla görüştüğünü ifade eden Saçmalıoğlu, oğlunun yemek yediğini ve nöbetinin iyi geçtiğini söylediğini kaydetti.

''Kaç kişi çalışıyorsunuz?'' diye sorduğu oğlundan ''2 kişi'' cevabını aldığını belirten Saçmalıoğlu, oğlunun, görevinden dolayı hiçbir zorluk yaşamadığını söylediğini dile getirdi.

Saldırıda şehit olan Rize'li Nedim Çalık'ın cenazesi de memleketine gönderilmek üzere THY'nin Trabzon uçağına alındı. Çalık'ın cenazesi, Atatürk Havalimanı apronunda düzenlenen törenin ardından uçağa yerleştirildi.

Her 3 törene de Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri ve İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Ali Ulutaş, Atatürk Havalimanı Emniyet Şube Müdürü Ercan Çakmak, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Atatürk Havalimanı Müdürü Celal Özuğur, uçak personeli ve havalimanı görevlileri katıldı.

Şehit polisler, yarın memleketlerinde düzenlenecek törenlerle toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*