Şehit polis memuru İlhan İlmeç'e son görev

Şehit polis memuru İlhan İlmeç'e son görev.12300
  • Giriş : 07.08.2008 / 22:32:00
  • Güncelleme : 07.08.2008 / 21:47:42

Devriye görevi sırasında şehit olan polis memuru için tören düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Devriye görevi sırasında geçirdiği tek taraflı Trafik Kazası sonucu şehit olan Motosikletli Polis Tim Amirliği'nde görevli polis memuru İlhan İlmeç için görev yaptığı Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğünde tören düzenlendi.

Emniyete ait cenaze nakil aracıyla Kağıthane İlçe emniyet Müdürlüğüne getirilen İlhan İlmeç'in cenazesi, tören mangasınca katafalka konuldu.

İstanbul Valisi Muammer Güler ve Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah; baba Seydi İlmeç, anne Hüsne İlmeç, eşi Sevcim İlmeç ve polis memuru kardeşi Adem İlmeç'e başsağlığı diledi.

Törende konuşan Vali Güler, polis teşkilatına bir yıl önce katılan İlmeç'in, görevli olduğu Kağıthane ilçesinde asayişi temin etmek için yürüttüğü görevi sırasında hayatını kaybetmesinin derin acısını yaşadıklarını söyledi.

Şehitlik mertebesine erişen İlmeç'in ailesinin ve polis teşkilatının üzüntüsünü yürekten paylaştığını dile getiren Güler, ''Yürüttüğünüz görev gerçekten çok meşakkatli ve riskli bir görevdir. Bu nedenle vatandaşın, milletimizin nezdinde yürütülen hizmetin elbette ayrı bir yeri ve değeri vardır'' dedi.

İlmeç'in ailesine hitap eden Güler, ''Emniyet teşkilatı sizin yuvanızdır. Evladınızın hatırasını her zaman sıcaklıklığıyla bütün teşkilat olarak içimizde hissedeceğiz. Yapılması gereken her şeyi bu teşkilat, bu millet yerine getirmeye çalışacak'' diye konuştu.

Güler, İlmeç'in kardeşinin de bir emniyet mensubu olmasının, duydukları acıyı bir oranda hafiflettiğini belirterek, şehide Allah'tan rahmet diledi.

Muammer Güler; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal'ın başsağlığı dileğinde bulunduklarını bildirdi.

-''POLİS, KEFENİNİ YANINDA TAŞIR...''

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah da ''Bazı önemli teşkilatlar vardır. Bunlardan biri de emniyet teşkilatıdır. Bu mesleğe girdiği an kefenini yanında taşır'' dedi.

Polisin, kanunların uygulayıcısı olduğunu, asayişi bozan ve huzursuzluk yapan kim olursa olsun karşısında polisi bulacağını belirten Cerrah, şöyle konuştu:

''Şehit olan polis arkadaşımız da Kağıthane'de asayişi sağlamak için motorlu devriye esnasında tek taraflı kaza yapmıştır. Allah kendisine rahmet eylesin. Emniyet teşkilatımız vefakardır. Hem şehidine, hem geride bırakmış olduğu ailesine sahip çıkar. Geride kalan aile bizim ailemizdir, eşi bizim kızımızdır. Biz hepsine sahip çıkarız ancak vatan, millet düşmanları, bölücü terör örgütleri şunu iyi bilmelidir; İstanbul polisi ve Türk polisi daima karşılarında olacaktır. Şehitlik yüce bir mertebedir. Ailesinin üzüntüsünü anlıyorum ancak herkes şehit olamaz, herkes polis olamaz.''

-HELALLİK ALINDI-

Konuşmalardan sonra Kağıthane Müftüsü Salih İbiloğlu, şehit polis İlmeç için dua okudu.

Törenin ardından polis mangası tarafından omuzlarda taşınan İlhan İlmeç'in naaşı, cenaze nakil aracına konularak motosikletli polis timleri eşliğinde toprağa verileceği memleketi Kahramanmaraş'a uğurlandı.

Şehit polis Memuru İlhan İlmeç, yarın Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*