Şehit polisle ilgili 2 zanlı tutuklandı

  • Giriş : 01.03.2007 / 00:00:00

Tekirdağ'da, 1 polis memurunun şehit edilmesi ve 2 polis memurunun yaralanmasıyla ilgili 2 zanlı tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Aydoğdu Mahallesi'nde, dün polis ekiplerince düzenlenen “adam yaralamak ve çek-senet tahsilatı” operasyonunda, polis memuru Metin Ak'ın (29) şehit olması ve diğer memurlar Fuat Biçer ve Ahmet Ertan'ın yaralanmasından sonra gözaltına alınan Rıza Aslandaş ve oğlu Mesut Aslandaş, Cumhuriyet Savcılığında ifadelerinin alınmasından sonra, nöbetçi mahkemeye çıkarıldı.

Rıza Aslandaş, “Kasten adam öldürmek, ruhsatsız silah taşımak, birden fazla kamu görevlisine ateş etmekten”, oğlu Mesut Aslandaş ise “ruhsatsız silah bulundurmak, adam yaralamak, tehdit, hakaret ve evrak sahteciliğinden” tutuklanarak cezaevine konuldu.

Adam yaralamak ve çek-senet tahsilatı operasyonu çerçevesinde gözaltına alınması sırasında yaralanan zanlı Gökhan Uygur'un ise Tekirdağ Devlet Hastanesine tedavisine devam edildiği için henüz mahkemeye çıkarılmadığı belirtildi.
Tekirdağ Devlet Hastanesi'nde tedavileri devam eden polis memurları Fuat Biçer ve Ahmet Ertan'ın ise sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

OLAY

İstanbul'da “adam yaralamak ve çek-senet tahsilatı” olaylarına karıştığı öne sürülen, Gökhan Uygur ve Rıza Aslandaş, Aydoğdu Mahallesi Çiğdem Sokak 65 numaralı evde kaldığı ihbarının alınması üzerine, Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Metin Ak, Fuat Biçer ve Ahmet Ertan tarafından, Gökhan Uygur ve Rıza Aslandaş gözaltına alınarak ekip otomobiline bindirilmek istenmişti.

Bu sırada Mesut Aslandaş'ın babası Rıza Aslandaş tabancayla polislere ateş ederek, polis memuru Metin Ak karın bölgesinden ağır, diğer memurlar Fuat Biçer ve Ahmet Ertan ise çeşitli yerlerinden yaralanmış ve Ak kaldırıldığı Tekirdağ Devlet Hastanesinde şehit olmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious