Şehit polislerin cenazesi uğurlanıyor

Şehit polislerin cenazesi uğurlanıyor.20671
  • Giriş : 28.11.2008 / 18:52:00
  • Güncelleme : 28.11.2008 / 18:52:14

İskenderun’da dün teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 2 polis memuru için tören düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hatay'ın İskenderun ilçesinde şehit olan polis memurları İbrahim Darıcı ile Halil Aksak için İskenderun Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Grup Amirliği binası önünde düzenlenen törende İçişleri Bakanı Beşir Atalay bir konuşma yaptı.

Bazen konuşma yapmanın zor ve sözün tükendiği zamanlar olduğunu belirten Atalay, “İşte burada bugün bunu yaşıyoruz. Bugün teröristler tarafından şehit edilen 2 polisimizi uğurlayacağız” diye konuştu.

Törene Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, Hatay Valisi Nusret Miroğlu, Adana Valisi İlhan Atış, 39. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Gürsel Öztürk, İskenderun Kaymakamı Cengiz Horozoğlu, milletvekilleri, polisler ve vatandaşlar katıldı. Törende vatandaşlar terör örgütü aleyhine sloganlar attı, kentteki bazı evlere Türk bayraklarının asıldığı görüldü.

İbrahim Darıcı'nın eşi Zeynep ise “Oğullarının şehit olduğunu kutsal topraklarda olan anne ve babasına nasıl söyleyeceğimi bilemiyorum” dedi.

Törenin ardından şehit polis İbrahim Darıcı'nın cenazesi Gaziantep'in Araban ilçesine, Halil Aksak'ın cenazesi Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı Göllühüyük köyüne gönderildi.

Şehit polis eşinden intikam yemini

Çatışmada şehit düşen polis memuru Halil Aksak'ın eşi, "İki çocuğum daha var ikisini de polis yapıp hainlerin karşısına çıkaracağım" dedi.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde otoban gişelerinde ve sonrasında terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit düşen polis memuru Halil Aksak'ın eşi, "İki çocuğum daha var ikisini de polis yapıp hainlerin karşısına çıkaracağım" dedi.

Hatay Valisi Nusret Miroğlu'nun ziyaret ettiği şehit ailesinin evinde Kuran-ı Kerim okunurken "Ağlamayacağım" diyen şehit eşi Ayşe Aksak, "Bir oğlum bir kızım var ikisini de polis yapıp on yıl on beş yıl sonra da olsa hainlerin karşısına çıkaracağım. Ağlamayacağım ben şehit eşiyim o hainler düşünsünler bunun hesabını nasıl vereceklerini ben şehit eşiyim sevindirmeyeceğim onları" dedi.

Şehit annesi Zeliha Aksak ise ağıtlar yakarak terör örgütüne lanet etti. Aileyi ziyaret eden Hatay Valisi Nusret Miroğlu da olayın bir terör saldırısı olduğunu belirterek bölgede operasyonların devam ettiğini söyledi.

Şehit polis memuru Halil Aksak evli Kübra (10) ve Ömer (6) isimli iki çocuk babasıydı.

 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*