Şehit Seracettin Aktaş'ın ailesi şokta!

Şehit Seracettin Aktaş'ın ailesi şokta!.7583
  • Giriş : 08.09.2008 / 14:58:00
  • Güncelleme : 08.09.2008 / 15:03:30

Şemdinli'de teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada Jandarma Er Seracettin Aktaş şehit oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

HAKKARİ'nin Şemdinli İlçesi'nde PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada, terhisine 40 gün kala şehit olan Jandarma Er Seracettin Aktaş'ın 20 gün önce annesi Emine Aktaş ile telefonla konuşurken, “Memlekete döneceğimi zannetmiyorum, ben şehit olacağım anne” dediği öğrenildi.

Şehidin ağabeyi 25 yaşındaki Ferhat Aktaş'ın “Bir tanesi gider bin tanesi gelir. Vatan sağ olsun” sözleri Kürtçe ve Arapça ağıtlar yakılan cenaze evinde PKK'ya lanet sloganları atılarak desteklendi.

Bekar olan Jandarma Er Seracettin Aktaş'ın şehit olduğu haberi Şanlıurfa'nın Birecik İlçesi'ne bağlı Mezra Beldesi'nde yaşayan Aktaş ailesini yasa boğdu.
Evlerinin bahçesinde taziyeleri kabul eden 3'ü kız 9 çocuklu Aktaş ailesinin evinden Kürtçe ve Arapça ağıtlar yükseldi. Kendisinin Kürt, eşinin de Arap olduğunu belirten anne 50 yaşındaki Emine Aktaş, oğluyla ve adını bilmedikleri bir komutanıyla 20 gün önce telefonla konuştuğunu anlattı. Komutanının, oğlunun iyi olduğunu söylediğini belirten anne Aktaş “Oğlum bana, 'Operasyondayız. Bizim ne zaman geleceğimiz belirsiz. 40 günüm var ama memleketime yetişeceğimi zannetmiyorum. Şehit olacağım anne' demişti. Dediği gibi de oldu” diyerek gözyaşı döktü.

Bir oğlunun da 3 aylık asker olduğunu ve Muğla'da görev yaptığını belirten çiftçi baba 57 yaşındaki Cuma Aktaş ise “Vatan sağ olsun, Kahrolsun bu PKK illeti” dedi.

Muğla'daki asker kardeşini de anımsatan şehidin ağabeyi 25 yaşındaki Ferhat Aktaş da, “Bir tanesi gider bin tanesi gelir. Vatan sağ olsun. En son komutanıyla da konuşmuştum. 'Oğlunuz çok emin ellerde az bir günü kaldı' demişti. Daha sonra kardeşimle konuştum. 'Ağabey çok iyiyim merak etmeyin beni' diyordu. Vatan sağ olsun, kahrolsun PKK” sözleri taziye evine gelenleri de duygulandırdı.

Türk bayrağı açılan şehit evinde 'Kahrolsun PKK' sloganları da atıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*