Şehit Süleyman Altunbaş yürekleri dağladı!

Şehit Süleyman Altunbaş yürekleri dağladı!.17700
  • Giriş : 27.06.2008 / 20:13:00
  • Güncelleme : 27.06.2008 / 20:38:48

Askere gitmeden önce evinin duvarına 'O şimdi asker ağlama anam' yazmıştı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki birliğinde nöbet sırasında meydana gelen kazada şehit olan Piyade Onbaşı Süleyman Altunbaş'ın cenazesi memleketi Trabzon'un Çaykara ilçesinde toprağa verildi.

Alınan bilgiye göre, 8 aylık asker olan piyade onbaşı Süleyman Altunbaş, usta asker olarak görev yaptığı Ardahan'dan yaklaşık 2 ay önce geçici görevle Hakkari'nin Çukurca ilçesine gitti.

Burada vatani görevini sürdüren Altunbaş, nöbet sırasında meydana gelen ve yetkililerin ayrıntısını vermediği kazada şehit oldu.

Şehit Piyade Onbaşı Altunbaş'ın cenazesi, kara yoluyla memleketi Trabzon'un Çaykara ilçesine getirildi. Bir süre Sağlık Ocağında bekletilen Altunbaş'ın cenazesi, daha sonra askerlerce alınarak Merkez Camisi'ne taşındı.

Burada düzenlenen cenaze törenine, şehit piyade onbaşı Altunbaş'ın ailesinin yanı sıra İl Jandarma Komutanı Albay Yüksel Sönmez ve vatandaşlar katıldı.
Şehit erin cenazesi, ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından ilçeye bağlı Baltacı köyünde toprağa verildi.

Şehit babası Mustafa Altunbaş, oğluyla Şubat ayında geldiği dağıtım izninde görüştüğünü, 10 gün önce de telefonla konuştuklarını söyledi.

Yaklaşık 2 ay önce Ardahan'dan Hakkari Çukurca'ya giden oğluyla 10 veya 20 günde bir konuşabildiklerini ifade eden baba Altunbaş, ''Bana, nasip olursa izne geleceğini söylemişti'' dedi.

Kardeşi Akif Altunbaş ise gelecek yıl kendisinin de vatani görevini yapmak üzere askere gideceğini belirterek, ''Abim gitmeden önce evimizin duvarına 'O şimdi asker ağlama anam' yazmıştı. Ben de yanına ismimi yazmıştım. Ben de seneye gidip vatani görevini yerine getireceğim'' diye konuştu.

Anne Fatma Altunbaş ise ''güle güle, uğurlar olsun yavrum'' diyerek ağıt yaktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious