Şehit teğmenin memleketinde yas var

  • Giriş : 14.10.2006 / 00:00:00

Hakkari'de terör örgütü PKK mensuplarınca döşenen mayına basarak şehit olan Piyade Teğmen Ömer Azak'ın memleketi olan Çorum'un Sungurlu ilçesine bağlı Yörüklü beldesinde yas var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çukurca ilçesi Işıklı köyü kırsalında terör örgütüne karşı düzenlenen operasyona katılan Çukurca Piyade Tabur Komutanlığı'na bağlı askeri birlikte görevli Teğmen Ömer Azak ile piyade Er Mahmut Elçi mayına basmaları sonucu şehit olurken, piyade Er Süleyman Şanverdi ise yaralandı. Şehit Teğmen Ömer Azak'ın cenazesi uçakla götürüldüğü Ankara'dan karayolu ile memleketi Çorum'un Sungurlu ilçesine getirilerek Devlet Hastanesi morguna konuldu. Özel bir ambulansla getirilen şehit cenazesi, yakınlarının feryatları arasında hastane morguna kaldırıldı. Ağıtlar yakan şehit yakınlarını, askerler ve idari yetkililer güçlükle sakinleştirdi.

Öte yandan şehidin annesi Pakize ile babası Mustafa Azak'ın Kırklareli'nde astsubay olan çocuklarının yanında olduğu ve olay sonrası karayolu ile Çorum'a doğru yola çıktıkları bildirildi. Azak çiftinin dört çocuğundan biri olan şehit Teğmen Ömer Azak'ın Yörüklü Beldesi'nin ikinci şehidi olduğu öğrenildi.

Üzücü olayın duyulmasının ardından Yörüklü Beldesi yasa boğuldu. Şehidin baba ocağında taziyeleri kabul eden yakınları, teröre lanet okudu. Ömer Azak'ın amca çocuğu olan Hasan Azak, diğer şehit yakınları gibi kendilerinin de canının yandığını söyledi. Şuana kadar çok sayıda şehit verildiğini ifade eden Azak, "Bu terör belası biran önce bitsin. Diğer şehit yakınları gibi bizim de canımız yandı. Gönül isterdi ki olmasın ama kader işte. İnşallah bu son olur. Türkiye'nin başı sağ olsun" diye konuştu.

Piyade Teğmen Ömer Azak'ın cenazesi yarın öğle namazına müteakip düzenlenecek olan cenaze namazının ardından Yörüklü Beldesi'nde toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious