Şehit Üsteğmen'in babası oğlunun unutulduğunu iddia etti!

Şehit Üsteğmen'in babası oğlunun unutulduğunu iddia etti!.15646
  • Giriş : 12.12.2007 / 16:40:00

Operasyon için dağa götürülen timin, hava şartları yüzünden geri dönüşünde Uluğ'un unutulduğu iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şırnak'ta PKK operasyonu için helikopterle araziye götürülen timin, kar ve tipi sonucu birliğe geri götürülüşünde, Tabip Üsteğmen M. Fatih Uluğ'un bölgede unutulduğu iddia edildi.
Taraf Gazetesi'nde yer alan habere göre, bir gün sonra durum anlaşılınca dönüp arazide iki gün arama yapıldı ama Uluğ'a ulaşılamadı. Uluğ'un anne ve babası iddiaları doğrularken, eşi Feray Uluğ ise "Lütfen konuyu benden doğrulatmayın" dedi. Haberde yer alan ayrıntılara göre, 1 Aralık gecesi PKK'ya karşı operasyon başladı fakat doğa şartları yüzünden askerler geri getirildi.

Gazete, haberi şöyle verdi:

"M. Fatih Uluğ 2003'te sözleşmeli Dr. Üsteğmen olarak orduda göreve başladı. Uluğ'un dağda unutulması süreci 1 Aralık 2007'de PKK'ya yönelik operasyon kararıyla başladı. 1 Aralık gece yarısı operasyon başlamış ve 2 Aralık Pazar günü saatler 06.00'yı gösterdiğinde helikopterle operasyon bölgesine inilmişti. Bölgede yoğun kar ve tipi vardı. Yürümek neredeyse imkansız olduğu için operasyon yapılacak bölgeye intikal çok zordu. Yoğun tipi ve kar timi operasyon yapma fikrinden vazgeçirdi. Devam etmek timin dağda donarak ölmesine sebep olabilirdi. Tim toplanıp geri döndü. 3 Aralık Pazartesi günü saatler 15.00'i gösterdiğinde Uluğ'un birlikte olmadığı anlaşıldı. Ekip tabip üsteğmeni bölgede unutmuş ve Şırnak'a dönmüştü. Tim toplanıp tekrar olay bölgesine intikal etti. Yeni görev Şırnak 3. Jandarma Tabur Komutanlığı tabibi Üsteğmen Uluğ'u bulmaktı. Kar ve tipi gittikçe etkisini artırmış, arazi tamamen karla kaplanmıştı. Arazide tam iki gün kalındı. Tüm aramalara rağmen Tabip Üsteğmen bulunamadı. Tim, Şırnak 23'ncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'na dönmek üzere tekrar yola çıktı."

EŞİ KONUŞMAK İSTEMEDİ

Kayıp üsteğmenin eşi olayla ilgili konuşmak istemezken, ailesi yaşananların doğru olduğunu kaydetti. Uluğ'un annesi Nejla Uluğ ve babası Ahmet Uluğ ilk bilgiyi Perşembe sabahı gelinlerinden aldıklarını, aynı gün askeri yetkililerin kendilerini evlerinde ziyaret ettiğini ve haberi verdiğini anlattı. Baba Uluğ ayrıca, komutanların "Olayı yaymayın, fazla kurcalamayın, firar etmişse yakında ortaya çıkar." dediğini öne sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious