Şehit Uz. Çavuş Ragıp As toprağa verildi

Şehit Uz. Çavuş Ragıp As toprağa verildi.13988
  • Giriş : 24.09.2008 / 16:34:00

Yüksekova'da şehit olan Uzman Çavuş Ragıp As, Aydın'ın Koçarlı ilçesinde toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki patlamada şehit olan Uzman Çavuş Ragıp As'ın (38) cenazesi Aydın'ın Koçarlı ilçesinde törenle toprağa verildi.

Şehit As'ın Aydın Devlet Hastanesinden alınan naaşı, araçla Koçarlı'daki evinin önüne getirildi. Şehidin annesi Münevver, eşi Hatice, 2 yaşındaki kızı İrem, kardeşleri Hakan, Bülent ve Abdullah As aracın başına gelerek, Türk bayrağına sarılı tabutu dakikalarca okşadı.Şehit Ragıp As için Koçarlı Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi.

Aydın Valisi Mustafa Malay, burada yaptığı konuşmada, vatanın birliği ve beraberliği için toprağa düşen şehitlerin ve gazilerin hiçbir zaman unutulmayacağını belirtti.

Şehitliğin kutsal bir makam olduğunu ifade eden Malay, Anadolu topraklarının kolay kurtarılmadığını ifade etti.

Malay, ''Vatanı için gözünü kırpmadan ölüme koşan kahraman evlatlar yetiştiren mukaddes anneler oldukça, içte ve dışta hiçbir kuvvetin Türk ulusunu bölmeye gücü yetmeyecektir'' dedi.

Meydanda kılınan namazın ardından, şehit uzman çavuşun cenazesi, dualarla Koçarlı Mezarlığı'na kadar kortej yürüyüşü eşliğinde götürüldü.

Yürüyüşe katılan vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla terör örgütü aleyhine sloganlar attı.

Şehit Ragıp As'ın cenazesi, Koçarlı Mezarlığı'nda 2003 yılında yaşamını yitiren babası Kadir As'ın yanına defnedildi.

Törene, Denizli 11. Motorize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ergüdar Toptaş, AK Parti Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem, Ahmet Ertürk, CHP Milletvekili Özlem Çercioğlu, MHP Milletvekilleri Ali Uzunırmak, Recep Taner, Koçarlı Kaymakamı Suat Dervişoğlu, İncirliova Kaymakamı Cafer Sarılı, askeri ve mülki erkan ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

KOCASINI ÜNİFORMASIYLA UĞURLADI
Şehit As'ın kızı İrem'i kortej yürüyüşü sırasında bir başçavuş kucağında taşıdı. As'ın eşi Hatice de törene eşinin üniforması ve şapkasını giyerek katıldı.

Ragıp As'ın, Koçarlı'nın 7. şehidi olduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*