Şehit uzman çavuş, gözyaşlarıyla uğurlandı

Şehit uzman çavuş, gözyaşlarıyla uğurlandı.14690
  • Giriş : 01.07.2007 / 19:55:00

Şehit olan Uzman Çavuş İsmail Dursun'un cenazesi Yozgat'ta gözyaşları içinde defnedildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tunceli-Erzincan karayolunun 43. kilometresinde 9. Çığ Tüneli girişinde teröristlerin mayınlı saldırısı sonucu şehit olan Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı'nda görevli bomba imha uzmanı Jandarma Uzman Çavuş İsmail Dursun, memleketi olan Yozgat'ın Şefaatli İlçesine bağlı Karalar köyünde toprağa verildi.

Önceki gün şehit olan İsmail Dursun'un naaşı Erzincan'dan uçakla Kayseri'ye, oradan da ambulansla Şefaatli ilçesine getirildi. Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan binlerce kişi şehit askerin gelmesiyle tekbir getirmeye başladı. Terör örgütüne lanet yağdığı törende şehidin annesi Hikmet, babası Osman ve oğlu Osman ayakta durmakta güçlük çekti. Askerlerin kolunda oğlunun cenazesini bekleyen Baba Osman Dursun'u Kayseri Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Harun Ocaklı katillerin bulunacağını söyleyerek teselli etmeye çalıştı.

Cumhuriyet meydanında toplanan binlerce kişi "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" sloganları atarken bir çok kişinin taşıdığı "Askerin, polisin elini çözün artık", "Beslenen Apo İtinin kellesini istiyoruz", "Meydanlardaki Cumhuriyetçiler nerede" yazılı dövizler taşındı.

Şehit Uzman Çavuşun akrabaları ise terör örgütüne lanet yağdırırken Abdullah Öcalan'ın idam edilmesini istediler.

Törende Yozgat İl Jandarma Komutanı Albay Sezai Akgün bir konuşma yaptı. Albay Akgün konuşmasında vatan uğruna her Türk vatandaşının seve seve vereceğini söyledi. Bayrak ve vatan için canlarını veren şehitler için başsağlığı dileğinde bulunan Albay AKgün, Şehit Uzman Çavuş İsmali Dursun'a da selam durdu. İkindi namazının ardından şehit Uzman Çavuş Dursun için Cumhureyet meydanında cenaze namazı kılındı. Şehit Çavuş'un naaşı asker ve vatandaşların omzunda tekbirlerle doğduğu köy olan Karalar'a götürüldü.

Cenaze törenine Yozgat Valisi Amir Çiçek, Kayseri Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Harun Ocaklı, Yozgat İl Jandarma Komutanı Albay Sezai Akgün, AK Parti Yozgat Milletvekilleri Bekir Bozdağ, Mehmet Çiçek, Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Celal Ertürk, çok sayıda rütbeli asker ve 5 bine yakın vatandaş katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious