Şehit Uzman Çavuş toprağa verildi

Şehit Uzman Çavuş toprağa verildi.15003
  • Giriş : 26.05.2009 / 21:24:00

Tunceli'deki çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Hüseyin Özden toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tunceli'de güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Hüseyin Özden (35), Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

Elazığ Asker Hastanesi'nden kalkan ve şehit Hüseyin Özden'in naaşını taşıyan helikopter, Afşin Elbistan Termik Santrali'nin helikopter pistine indi. Burada hazır bekleyen ambulansa konulan cenaze, önce Beyceğiz Mahallesi'ndeki baba ocağına getirildi. Şehidin gelmesi esnasında aile fertleri sinir krizleri geçirdi. Şehidin cenazesi daha sonra Afşin Ulu Cami'ye getirildi. Askeri ve mülki idari yetkililerin de hazır bulunduğu cenaze namazında dualar ve tekbirler, gözyaşlarına karıştı. Kılınan cenaze namazının ardından şehidin naaşı, Afşin Afet Evleri Mezarlığı'na defnedildi.

Tunceli merkeze bağlı Çiçekli bölgesinde operasyon yürüten güvenlik güçleriyle terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada, teröristlerin açtığı ilk ateşte 2 güvenlik görevlisi yaralanmıştı. Yaralılardan, askeri helikopterle Elazığ'a gönderilen Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Özden şehit olmuştu. 10 yıllık uzman çavuş olan Hüseyin Özden'in 2 yıldır Tunceli'de görev yaptığı, 1 ay önce de geçici görevle gittiği Kosova'dan döndüğü öğrenildi. Şehit Özden, biri 6 yaşında, diğeri 7 aylık iki kız çocuğu babasıydı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*