Şehit uzman çavuşun baba ocağı yasa boğuldu

Şehit uzman çavuşun baba ocağı yasa boğuldu.7583
  • Giriş : 28.06.2008 / 09:22:00

Batman'ın Sason ilçesinde arkadaşının silahından çıkan kaza kurşunuyla şehit olan mayın detektör uzmanı Jandarma Komando Uzman Çavuş Önder Ahlat'ın (30) baba ocağı yasa boğuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, Sason'daki Özel Harekât Taburu'nda görevli bir grup asker, Domuztepe mevkisinde pusuya yattı. Bu sırada arkadaşının silahından çıkan kaza kurşununun kalbine isabet etmesi sonucu yaralanan Uzman Çavuş Önder Ahlat (30), helikopterle Diyarbakır Askeri Hastanesine kaldırıldı; ancak kurtarılamadı.

Şehit babası Ramazan Ahlat ve anne Samiye Ahlat'ın acı haberi Bursa'da; eşi Vildan Ahlat'ın ise köyünde öğrendiği bildirildi. 24 gündür köyde olan şehit eşi Vildan Ahlat'ı yakınları güçlükle sakinleştirdi.

Şehit eşi Vildan Ahlat, 'Senin resmine 24 gündür her geçe bakıp öğle yatıyorum, Sana dünyada iken daha doyamadım, Beni bırakıp nerelere gidiyorsun.' diyerek feryat etti. Şehit annesi Samiye Ahlat'a sarılan acılı eş, 'Ağlama anne bu şerefsizlere boyun eğmek bize yakışmaz.' dedi.

Şehit babası Ramazan Ahlat ise, metanetle, 'Vatan sağ olsun.' dedi.

Şehit annesi Samiye Ahlat ise, üzüntüye fazla dayanamayarak baygınlık geçirdi. Şehit annesine köyde hazır bekletilen ambulansta müdahale edildi.

Şehidin kayınpederi Gültekin Tatoğlu da, kızı Vildan Ahlat'ı sakinleştirmeye çalıştı.

Şehit Önder Ahlat'ın cenazesi akşam saatlerinde köyüne getirildi. Şehidin cumartesi günü öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından defnedileceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious