Şehit uzman onbaşı toprağa verildi

  • Giriş : 16.05.2007 / 00:00:00

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan uzman onbaşı Suat Özcan, için memleketi Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde tören düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Suat Özcan'ın cenazesi, Doğanşehir ilçe merkezinde düzenlenen törenden sonra Merkez Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Söğütlü beldesinde toprağa verildi.

Cenaze törenine Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız, Malatya Belediye Başkanı Cemal Akın, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Demirdağ, Doğanşehir Kaymakamı Mustafa Eldivan, Doğanşehir Belediye Başkanı Hanifi Bayram, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar ve Özcan'ın yakınları katıldı.

DAĞDA BİR TEK TERÖRİST KALMAYINCAYA KADAR MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ

Törende konuşan İkinci Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız, "Biz cevabımızı dağda veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Biz bu işi sonuna kadar götüreceğiz. Hiç kimse bazı hayallere de kapılmasın." dedi.

Tören esnasında ''Kahrolsun PKK'', ''Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez'', ''İmralı Apo'ya mezar olacak'' sloganları atıldı.

Fenalık geçiren Özcan'ın yakınlarına devlet hastanesi ve askeri sağlık personeli müdahale etti. Diyarbakır'ın Dicle ilçesi kırsalında terör örgütü PKK mensuplarınca döşenen mayının patlaması sonucu, Piyade Tankçı Teğmen Halit Demiröz ve Piyade Uzman Onbaşı Suat Özcan şehit olmuş, patlamada 5 güvenlik görevlisi yaralanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious