Şehit yakınları askeri hastanelerden yararlanabilecek

  • Giriş : 28.02.2006 / 00:00:00

Terörle mücadelede malûl olanlar ile şehit olanların dul ve yetimleri, Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı'nca kendilerine verilen tanıtım kartlarını ibraz etmeleri durumunda, askeri hastanelerde de muayene ve tedavi olabilecekler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Buna göre; malûl olanlar ile Şehitlerin dul ve yetimleri, Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığınca kendilerine verilen tanıtım kartlarını ibraz etmeleri durumunda, Devlet ve üniversite hastaneleri ile askerî hastanelerde muayene ve tedavi edilecekler.

Bunların her türlü tedavi giderleri; ilgililerin herhangi bir kamu kurumu veya kuruluşunda çalışmaları halinde bu kurum veya kuruluşça; emekli, yaşlılık, malûllük veya dul ve yetim aylığı almaları halinde bağlı bulundukları sosyal güvenlik kurumunca, herhangi bir kuruma tâbi olarak çalışmamaları, emekli, yaşlılık, malûllük veya dul ve yetim aylığı almamaları durumunda Millî Savunma Bakanlığı'nca karşılanacak.

Malûl olanların eksilen vücut organları, yurt içi veya yurt dışında en son teknik usûllere göre yapılması mümkün sunîleriyle tamamlatılacak ve gerekirse tamir ettirilecek veya yenisi yaptırılacak.Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious