Şehit yakınlarına Hac kolaylığı

Şehit yakınlarına Hac kolaylığı.22735
  • Giriş : 07.05.2008 / 21:15:00
  • Güncelleme : 07.05.2008 / 20:50:12

Diyanet İşleri Başkanlığı, şehit yakınlarına hac yapma imkanı tanıdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, şehitlerin daha önce hacca gitmeyen ve müracaat süresi içerisinde kayıt yaptırmış olan anne, baba ve eşleriyle, kayıt yaptırmış gaziler ve eşlerinden sırası gelmeyenlere; şehit ailesi ve gazi olduklarını gösteren belgeyi Genelkurmay Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü veya valiliklerden alarak ibraz etmeleri şartıyla kayıt hakkı verildi.
Şehit ve gazi yakınlarının 9 Mayıs 2008 tarihine kadar belgelerle birlikte il müftülüklerine müracaat etmeleri gerekiyor.

Şehit aileleri ile gazi ve eşlerine ait talepler, bunlar için ayrılan kontenjanın sayısına göre, Diyanet İşleri Başkanlığı'nca değerlendirilecek.

Bu nedenle şehit ve gazi ailelerinden bu yıl kayıt yaptıranların 9 Mayıs mesai sonuna kadar İl Müftülüğü'ne istenen belgelerle birlikte başvurmaları halinde kesin kayıtları; kura sıralamaları esas alınarak, kendileri için ayrılan kontenjan nispetinde 19-23 Mayıs 2008 tarihleri arasında tercih ettikleri hac kategorisine ait ücretleri yatırmaları kaydıyla yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious