Şehit yakınlarının Gül'den tek isteği var

Şehit yakınlarının Gül'den tek isteği var.10382
  • Giriş : 28.02.2008 / 18:22:00

TSK'nın, Kuzey Irak'ta başlattığı kara harekatında şehit düşen Jandarma Astsubay Hüseyin Doğan'ın kardeşleri Cumhurbaşkanı Gül'den kardeşlerinin adının bir okula verilerek, yaşatılmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Terör örgütünün tasfiyesine yönelik olarak Kuzey Irak'ta başlatılan sınır ötesi kara harekatında 25 Şubat'ta şehit olan Jandarma Astsubay Hüseyin Doğan için Ankara Kocatepe Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze törenine, şehit astsubayın eşi Yeşim Doğan, annesi Elif Doğan, ve üç kardeşinin yanı sıra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, kuvvet komutanlarının yanı sıra Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner ve YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'da katıldı.

CUMHURBAŞKANIM BU VATANI SATANLARA MÜSAADE ETMEYİN

Cumhurbaşkanı Gül, camii avlusuna girer girmez acılı ailenin yanına gelerek taziyede bulundu. Aile üyeleri ile tek tek ilgilenen Gül'den şehit astsubay Doğan'ın kardeşleri "kardeşimizin adını bir okula vererek yaşatın talebinde bulundu. Şehit Doğan'ın kardeşi Ahmet Doğan, acısını paylaşan Gül'e, "Kardeşim okumayı çok seviyordu. Ne olur onun adına bir okul açın. Yada bir okula onun adını verin. Yaşatın Hüseyin'in adını. Sayın Cumhurbaşkanım bu vatan sizlere emanet. Bu vatanı satanlara müsaade etmeyin. Ne olur bir avuç çapulcuya boynun eğdirmeyin bizleri. Bakın, bir kardeşimizi verdik, dimdik ayaktayız. Yıkılmadık yıkılmayız da" diye konuştu.

''KINALI KUZUM NEREDESİN"

Doğan'ın diğer erkek kardeşi de Cumhurbaşkanı Gül'e Okumayı çok seviyordu. İsmi bir okulda yaşasın" dedi. Cumhurbaşkanı Gül'ün, "Ne gerekiyorsa yapılacak" demesi üzerine Şehit astsubayın kardeşi, "İçimizdeki pislikleri atın o zaman. Meclisimize bazı insanlar yakışmıyor" diye tepki verdi. Gül, taziyenin ardından cenaze namazına geçmek üzere protokolün bulunduğu bölüme geçti. Doğan'ın kardeşi Ahmet Doğan'ın şehit kardeşinin cenaze namazına iki arkadaşının yardımı ile gidebildiği görüldü. Bu arada, Doğan'ın annesi Elif Doğan'ın oğlunun tabutunun yanından geçerken, "Hüseyin'im nereye gittin. Kınalı Kuzum neredesin" diyerek acısını yansıtması herkesi duygulandırdı. Şehit Doğan'ın eşi Yeşim Doğan, tabutun yanlarından geçişi esnasında acıya dayanamayarak bayıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious