Şehit yarbayın eşi hastaneye kaldırıldı

Şehit yarbayın eşi hastaneye kaldırıldı.7432
  • Giriş : 10.06.2007 / 15:36:00

Şırnak'ta mayın patlaması sonucu şehit olan Yarbay Melih Gülova'nın eşi Yrd. Doç. Dr. Asena Gülova, sinir krizi geçirmesi üzerine yakınları tarafından hastaneye kaldırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Burada doktor kontrolü altında tutulan Asena Gülova, daha sonra ambulansla evine getirildi.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Harp Okulu'ndan 1984 yılında mezun olan ve teğmenlik görevine Manisa'da başlayan Yarbay Melih Gülova, Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde karayoluna terör örgütü PKK üyelerince döşenen uzaktan kumandalı patlayıcı infilak etmesiyle birlikte beraberinde piyade binbaşı Ramazan Armutçuoğlu ve bir asker ile birlikte şehit düştü.

Evli ve 4 yaşında Naz isminde bir kız çocuğu babası olan Yarbay Melih Gülova'nın şehit düştüğü haberini 4 yaşındaki kızı Naz ile birlikte tatil için gittiği İzmir Foça'da öğrenen Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Asena Gülova, sinir krizi geçirmesi üzerine yakınları tarafından hastaneye kaldırıldı. Burada doktor kontrolü altında tutulan Asena Gülova, daha sonra ambulansla evine getirildi.

1963 Yılında Bursa'da dünyaya gelen Yarbay Melih Gülova'nın Şırnak'a gönüllü tercih yaparak gittiği ileri sürüldü. Yarbay Gülova'nın en son bir ay kadar önce Manisa'ya gelerek kızı Naz ve eşi Asena'yı ziyaret etme fırsatı bulduğu belirtildi. Yarbay Melih Gülova'nın cenazesinin gece geç saatlerde Manisa'ya getirileceği, öğlen namazına müeakip kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious