Şehit yüzbaşı son yolculuğuna uğurlandı

Şehit yüzbaşı son yolculuğuna uğurlandı.15003
  • Giriş : 24.04.2009 / 17:55:00

Siirt 3.'cü Komando Tugay Komutanlığı'nda görev yaparken mayına basıp yaralanan ve tedavi gördüğü GATA'da hayatını kaybederek şehit olan Piyade Yüzbaşı Çetin Ünsal İzmir'de toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Siirt'te görev sırasında mayına basıp ağır yaralanan Piyade Yüzbaşı Çetin Ünsal (33), Ankaradaki Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastanesinde tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit oldu.

Şehit Yüzbaşı Ünsal İzmir'in Karşıyaka ilçesinde bulunan Beşikçioğlu Camii'nde Cuma namazını müteakip kılınan cenaze namazı sonrası askeri törenle Kadifekale Şehitliğinde toprağa verildi.

Şehit Yüzbaşı Çetin Ünsal'ın cenaze törenine Genelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral Hilmi Özkök, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, İzmir Valisi Cahit Kıraç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, şehidin babası Necmettin Ünsal, annesi Nurcan Ünsal, eşi Serap Ünsal ile 2 yaşındaki kızı Duru ve çok sayıda askeri ve sivil erkan katıldı. Cenaze töreninde şehidin annesi ve babası yakınlarının eşliğinde tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Şehit Yüzbaşı Çetin Ünsal'ın eşi Serap Ünsal ise cenaze töreni boyunca ayakta kalmaya çalıştı.

Babasının cenaze törenine katılan 2 yaşındaki Duru ise yakınlarının ve zaman zaman annesinin kucağında olan biteni izledi. Cuma namazının ardından kılınan cenaze namazında Serap Ünsal kayınpederi Necmettin Ünsal ile birlikte en ön safta yer tuttu. Cenaze namazının ardından askerlerin omzunda taşınan şehidin naaşı önce top arabasına, daha sonra da askeri araca konularak Kadifekale Şehitliği'nde toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*