Şehitin arkasından gözyaşları sel oldu

  • Giriş : 03.07.2006 / 00:00:00

Bombayı imha ederken şehit düşen polis son yolculuğuna gözyaşları içinde uğurlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şehit polisin 11 yaşındaki oğlu Barış Demli tabutun önünde babasının resmini büyük bir metanet örneği göstererek taşırken, Demli’nin eşi ve yakınları ise sinir krizleri geçirdi.

Diyarbakır Emniyeti Terörle Mücadele Şubesi’nde görevli bomba uzmanı Kuddusi Demli, Kulp-Lice yol ayrımında bölücü terör örgütü PKK tarafından yola bırakılan uzaktan kumandalı bombayı imha ederken teröristlerin bombayı uzaktan kumanda ile patlatması sonucu şehit düştü. Dün meydana gelen olayın ardından şehit polisin cenazesi uçakla Ankara’ya getirildi. Ankara’dan karayoluyla memleketi Şerefli Koçhisar’ın Karacalı Köyü’ne getirilen şehit polis için burada cenaze töreni düzenlendi.

İkindi namazına müteakip köy girişinde Demli’nin cenaze namazı kılındı. Cenazeye Demli’nin ailesinin yanısıra Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Ersöz, Şerefli Koçhisar Kaymakamı Rumi Yıldız, Şerefli Koçhisar Emniyet Müdürü Süleyman Dilaver, Şerefli Koçhisar Ramazan Ceylan, Şerefli Koçhisar Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Metin Öztürk ve vatandaşlar katıldı. Cenazede Demli’nin eşi Filiz Demli gözyaşlarına boğularak sinir krizi geçirdi. Filiz Demli’yi yakınları sakinleştirmeye çalıştı. Cenaze namazının Demli’nin naaşı köyün aile kabristanına kaldırıldı. Cenaze götürülürken Demli’nin oğlu tabutun önünde metanetli bir şekilde yüyüyerek babasını resmini taşıdı. Şehit cenazesinde köylüler mezara kadar yürüdükten sonra polis memurunu son yolculuğuna uğurladı.

1993’den beri emniyetin çeşitli birimlerinde çalışan Demli bu güne kadar gösterdiği başarılı çalışmalardan ötürü 15 ayrı ödül aldığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious