Şehitin evinde Kürtçe ağıt

Şehitin evinde Kürtçe ağıt.16502
  • Giriş : 25.02.2008 / 18:21:00
  • Güncelleme : 25.02.2008 / 18:27:04

Küçükkartal 1 yıl Almanya'da kaldıktan sonra askerlik için Türkiye'ye geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyinde terör örgütüne yönelik başlattığı kara harekatında şehit olan Komando Er Burhan Küçükkartal'ın 1 yıl Almanya'da kaldıktan sonra askerlik hizmeti için Türkiye'ye geldiği, yeniden Almanya'ya gitmeyi planladığı öğrenildi.

Konya'nın Cihanbeyli ilçesine bağlı Kütükuşağı beldesine dün akşam saatlerinde ulaşan acı haberin ardından şehit Küçükkartal'ın annesi Makbule Küçükkartal ve kardeşleri, büyük üzüntü yaşadı.

Ailenin evi, belde, ilçe, Konya ve yurt dışından gelen yakınlarının akınına uğradı. Şehit annesi Makbule Küçükkartal'ın eşi Mehmet'in 2001'de yılında kanser hastalığından öldüğü belirtildi.

Şehidin ağabeylerinden birisinin Almanya'da yaşadığı ve haberi alır almaz Konya'ya gelmek üzere hareket ettiği, bu yüzden cenazenin yarın öğle namazının ardından toprağa verileceği bildirildi.

Şehit Er Küçükkartal'ın diğer ağabeyi Ömer Küçükkartal, ''Kardeşimin büyük hayalleri vardı. Derin üzüntü içindeyiz. Burhan, Almanya'da yaklaşık 1 yıl çalışmış, askerliğini yapması için memleketine dönmüştü. Askerlik bitiminde tekrar Almanya'ya gitmenin hayalini kuruyordu'' dedi.

Taziye ziyareti için eve gelen yakınları ise terör örgütü PKK'nın herkese zarar verdiğini belirterek, ''Yeter artık. Biz büyük bir ülkeyiz. Hepimiz kardeşiz. Biz de cepheye gitmeye hazırız. Yeter ki bu sorun çözülsün'' diye konuştular.

Şehidin annesi, kardeşleri ve diğer yakınları, taziye ziyaretleri sırasında zaman zaman fenalık geçirdi. Acılı ailenin evinden ''Kürtçe'' ağıtlar yükseldi.

Hakkari'de askerlik yapan Burhan'ın tezkeresine yaklaşık 2 ay kaldığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious