Şehitler bugün toprağa veriliyor

Şehitler bugün toprağa veriliyor.14690
  • Giriş : 11.06.2007 / 08:45:00

Yarbay Melih Gülova'nın cenazesi Manisa'da toprağa verilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

PKK'lı teröristlerin, yola döşedikleri mayını patlatması sonucu şehit olan Yarbay Melih Gülova, Binbaşı Ramazan Armutçuoğlu ve er Hasan Güreşen'in cenazeleri bugün memleketlerinde toprağa verilecek. Şehitlerin evlerinde yas havası hakim.

Yarbay Melih Gülova'nın acı haberi, memleketi Manisa'da bulunan yakınlarını yasa boğdu. Eşinin şehit haberini alan Asena Gülova fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

Gülova'nın Manisa'daki evine taziye ziyaretine gidenler arasında
Manisa 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Naim Babüroğlu da vardı.

Babüroğlu, "Terörü lanetliyoruz. Her türlü terörü, dolaylı ve dolaysız olarak her türlü destek vereni lanetliyoruz. Hepimizin başı sağ olsun" dedi.

Ankara Mamak'ta oturan Binbaşı Ramazan Armutçuoğlu'nun eşi Nilgün Armutçuoğlu ise haberi televizyondan öğrendiğini söyledi.

Şehit olan piyade er Hasan Güreşen'in Gaziosmanpaşa'daki evi de yakınlarınının akınına uğradı. İki çocuk babası Güreşen'in evinin bulunduğu mahalleden ağıt ve feryat sesleri yükseldi.

Şehit Yarbay Gülova'nın cenazesi Manisa'da, Binbaşı Ramazan Armutçuoğlu'nun cenazesi Ankara Kocatepe Camiisi'nde, er Hasan Güreşen'in cenazesi İstanbul Levent Camii'ndeki törenin ardından toprağa verilecek.

Şırnak'ta mayın tuzağı: 3 asker şehit

Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde 9 Haziran'da karayoluna terör örgütü PKK üyelerince döşenen uzaktan kumandalı patlayıcının patlatılması sonucu 1 yarbay ile 1 binbaşı ve 1 er şehit olmuş, 5 asker de yaralanmıştı.

Olayın ardından bölgeye çok sayıda asker sevkedilmiş, hava destekli geniş çaplı operasyon başlatılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious