Şehitler için anma proğramı

  • Giriş : 28.04.2006 / 00:00:00

Bingöl'ün Solhan lçesinde görev yaparken 28 Nisan 1991 tarihinde PKK militanları tarafından şehit edilen kaymakam, cumhuriyet savcısı, orman şefi ve orman muhafaza memuru ve 1993 yılında ilçede şehit olan bir polis memuru için anma programı düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Solhan'da 28 Nisan 1991 yılında Öğretmen Evi lokalindeyken, PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen Kaymakam Ersin Ateş, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Türkseven, Orman Şefi Ahmet Yanen ve Orman Muhafaza Memuru Fevzi Kaplan ve 1993 yılında ilçede şehit olan bir polis memuru için Bingöl Valiliği, Solhan Kaymakamlığı ve Bingöl İnsan Hakları -Şehit Aileleri ve Malulleri Derneği tarafından anma töreni düzenlendi.

İlçe Hükümet Konağı önünde düzenlenen programa Bingöl Valisi Vehbi Avuç, İlçe Kaymakamı Osman Kıvanç, İlçe Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Umit Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ziya Çamur, Bingöl Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ziya Sözen ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende yapılan konuşmaların ardından yaklaşık 2 bin kişilik grup, ellerinde Türk bayrakları ile İlçe Jandarma Komutanlığı önüne kadar yürüdü.

'Kahrolsun PKK', 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez' sloganları atıp terörü lanetleyen grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious