Şehitler için Sezer'den mesaj

  • Giriş : 10.04.2007 / 00:00:00

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Bitlis, Şırnak ve Bingöl'de 9 Türk Silahlı Kuvvetleri mensubunun şehit olması dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, askerlerin şehit olmasından duyduğu derin üzüntüyü bildiren Sezer, açıklamasında ''Ulusça bizlere bu büyük acıyı yaşatanları lanetliyorum" ifadesini kullandı.

Sezer'in açıklamasında "Şehit edilen, yürekleri yurt sevgisiyle dolu gencecik insanlarımız, bağımsızlık ve özgürlüğümüzün ölümsüzleşen simgeleri olarak gönlümüzde yaşayacaktır" denildi.

Cumhurbaşkanı Sezer, "Ulusal bütünlüğümüze zarar verecek eylemlere ve söylemlere başvuranlar, amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacaklarını, buna güçlerinin asla yetmeyeceğini bilmelidirler. Ulusumuzun böyle acılar yaşamaması, en içten dileğimizdir. Şehitlerimize Tanrı'dan rahmet, Ulusumuza, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve ailelerine başsağlığı diliyorum'' dedi.

Cumhurbaşkanı Sezer'in, ayrıca, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a bir telgraf göndererek, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne başsağlığı dileklerini ilettiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious