Şehitler memleketlerine gönderildi

  • Giriş : 30.06.2006 / 00:00:00

Bingöl'de hain pusu: Şehit olan askerler törenle memleketlerine uğurlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bingöl'ün Genç ilçesi Yeniyazı kırsalında arama tarama faaliyetlerini yürütürken daha önceden PKK militanlarınca döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan Karakol Komutanı Jandarma Kıdemli Üstçavuş Kazım Faydacı ve Jandarma Er Ali Er için cenaze töreni düzenlendi.
İl Jandarma Alay Komutanlığı'nda düzenlenen törene Bingöl Valisi Vehbi Avuç, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Osman Eker, 49'ncu İç Güvenlik Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral İshak Ceylan, Bingöl Belediye Başkanı Hacı Ketenalp, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Ümit Yılmaz ile çok sayıda askeri ve sivil yetkili katıldı.

Törende, şehitler için dualar edildi. Yaşanan acı olayın bir daha tekrarlanmaması dileklerinde bulunuldu. Öz geçmişleri okunan şehitlerin cenazeleri, daha sonra defnedilmek üzere memleketlerine gönderildi.

Kırşehir ili Mucur ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Şehit Jandarma Kıdemli Üstçavuş Kazım Faydalı'nın cenazesi ailesinin ikamet yeri olan Kayseri'ye, İzmir nüfusuna kayıtlı şehit Jandarma Er Ali Er'in cenazesi ise ailesinin ikamet yeri olan Mersin'in Bozyazı ilçesine gönderildi.

1 Astsubay ve 1 Er'in şehit olduğu patlamada 1'i uzman toplam 5 asker de yaralanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious