Şehitler memleketlerine gönderildi

  • Giriş : 28.07.2006 / 00:00:00

Konya'da savaş uçağının düşmesi sonucu Hava Pilot Yüzbaşı Akgün Sezginer, Hava Er Uğur Özdemir ve Hava Er Erdoğan Akgün şehit oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bir dönem 'Türk Yıldızları' ekibinde görev alan pilotlardan Akgün Sezginer'in kullandığı Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'na ait tek kişilik F-5A 2020 tipi modernize edilmiş savaş uçağı, eğitim uçuşu için alandan ayrıldı. Dörtlü kol hareketini yapmak için havalanan uçak aniden yalpalamaya başlayarak üste görevli iki erin üzerine düştü. Savaş uçağının düşmesi sonucu Hava Pilot Yüzbaşı Akgün Sezginer ile birlikte alan içerisinde bulunan Hava Er Uğur Özdemir ve Hava Er Erdoğan Akgün şehit oldu.

İlk belirlemelere göre motor arızası nedeniyle düştüğü bildirilen uçakta, daha önce 'Türk Yıldızları'nda görev yapan Sivas'ın Zara ilçesi nüfusuna kayıtlı Hava Pilot Yüzbaşı Akgün Sezginer ile üste görevli Samsunlu er Uğur Özdemir ve Kahramanmaraşlı er Erdoğan Akgün şehit oldu.

Kendisi gibi savaş pilotu olan Ayşe Ebru Sezginer'le eğitim aldığı askeriyede tanışan ve daha sonra evlenen şehit Hava Pilot Yüzbaşı Akgün Sezginer, 2001-2005 yılları arasında TürkYıldızları'nda görev yaptı. Ayşe Ebru Sezginer'in askeriyede görevli pilotken yaklaşık 4 ay önce özel havayolu şirketi AtlasJet'e geçtiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious