Şehitler Önder Saçmalıoğlu, Nedim Çalık, Erdal Öztaç

Şehitler Önder Saçmalıoğlu, Nedim Çalık, Erdal Öztaç.9278
  • Giriş : 10.07.2008 / 11:00:00
  • Güncelleme : 10.07.2008 / 13:43:21

ABD Büyükelçiliği önündeki kanlı saldırıda şehit düşen evlatlarımızın evlerine de ateş düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu önündeki saldırıda şehit olan trafik polisi 21 yaşındaki Mehmet Önder Saçmalıoğlu'nun internet paylaşım sitesi olan 'Facebook'taki sayfasında terörü lanetleyen gruplara üye olduğu anlaşıldı.
 
Profil sayfasında arka planda cami görünen eller ve omuzlar üzerindeki bir şehit tabutu fotoğrafı ekleyip, üst kısmına 'Terörü lanetliyorum' altına da "Şehitler ölmez vatan bölünmez" yazan Saçmalıoğlu'nun da şehit olması yürek yaktı.

Ayrıca Saçmalıoğlu'nun göreve Diyarbakır Polis Meslek Yüksekokulu'ndan bu dönem dönem mezun olduğu ve 15 gün önce göreve başladığı ortaya çıktı.Mehmet Önder Saçmalıoğlu’nun iki polis arkadaşıyla şehit düştüğü haberi, Osmaniye’ye bağlı Bahçe İlçesi’nin İslam Mahallesi’ndeki baba evine ateş düşürdü. Bahçe İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polislerden oğlunun şehit olduğu haberini alan Yusuf Saçmalıoğlu'na verdi. Baba Zeynep ve Yusuf Saçmalıoğlu çifti acı haberle yıkıldı.

Saçmalıoğlu ailesinin evi bir anda akrabalarının akınına uğrarken, baba Yusuf Saçmalıoğlu, “Oğlum 15 gün önce ilk görev yeri olan İstanbul Sarıyer'e gitti. Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde trafik polisi olarak göreve başlamıştı. Onun hayalleri vardı” dedi.

Şehit polis Çalık’ın Rize'deki evine ateş düştü

Hain saldırıda şehit düşen 3 polisten koruma görevlisi 24 yaşındaki Nedim Çalık’ın Rize’deki evine ateş düştü.

Geçen yıl babasını yitiren polis memuru Nedim Çalık’ın şehit düştüğü haberi, Rize’nin Çaykent Beldesi Kokulukaya Mahallesi'nde oturan annesi Şefakat Çalık’a, evine giden Çaykent Belediye Başkanı Mehmet Kazancı ile Rize Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş haberi verdi. Çalık ailesi yasa boğuldu. 5 çocuk annesi Şefakat Çalık, fenalık geçirdi ve komşuları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı.

Bekar olduğu belirtilen iki yıllık polis memuru Nedim Çılık'ın İstanbul Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube Müdürlüğü’nde görevli olduğu kaydedildi.

Şehit polis Erdal Öztaç'ın Çorum'daki ailesi yasta

Şehit düşen trafik polisi bir yıllık evli 28 yaşındaki Erdal Öztaş'ın, Çorum'un Ortaköy İlçesi'nde oturan ailesi de acı haberle yasa boğuldu.

Erdal Öztaş'ın şehit olduğu haberi, Karahacip Beldesi'ne ateş düşürdü. Beldede bakkal dükkanı bulunan baba Mustafa Öztaş, oğlunun şehit olduğu haberini televizyondan öğrenince sinir krizi geçirdi. 4 çocuk babası Mustafa Öztaş, öğleden sonra yakınlarıyla birlikte oğlunun cenazesini almak üzere İstanbul'a gitti.

Geçen ay ailesinin yanına bir yıl önce evlendiği eşi 26 yaşındaki Fatma Öztaş'ı bırakarak görevine dönen polis memuru Erdal Öztaş'ın 2 yıllık polis olduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*