Şehitler son yolculuğuna uğurlandı

Şehitler son yolculuğuna uğurlandı.14379
  • Giriş : 10.05.2009 / 16:53:00
  • Güncelleme : 10.05.2009 / 17:00:55

Şırnak'ta mayın patlamasında şehit olan 2 korucu ve 3 vatandaşın cenazeleri toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şırnak Merkez'e bağlı Gemofika Tepe bölgesinde PKK terör örgütü tarafından yola döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan iki geçici köy korucusu ve iki vatandaş için Şırnak Tümen Komutanlığı'nda askeri tören düzenlendi.

Önceki gün akşam saatlerinde terör örgütünün yola döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan Selman Bilir, Abdulmutalip Hanedan ve patlama sonucu hayatını kaybeden müteahhit Nebil Özmen ve Ramazan Altan için Şırnak 23. Jandarma Tümen Komutanlığı'nda askeri tören düznlendi. Törene 3. 0rdu Komutanı Korgenaral Saldıray Berk, Van Jandarma Asayiş Komutanı Korgenaral Yurdaer Olcan, Şırnak Valisi Ali Yerlikaya, Tümen Komutanı Tahir Bekiroğlu, vali yardımcıları, mülki idare amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şehit korucular ve hayatını kaybeden vatandaşların tabutlarının tören alanına getirilmesinin ardından saygı duruşu yapıldı.

Cenaze töreninde konuşan Jandarma Tugay Komutanı Ahmet Hacıoğlu; teröristlerin 25 senedir amaçlarına ulaşamadığını, bundan sonra da ulaşamayacağını söyledi. Tugay Komutanı Hacıoğlu, daha sonra köy korucularına hitaben şöyle konuştu: "Bayrağımıza sarılı olan bu vatan evlatları diğer şehitlerimiz gibi vatan ve millet için üzerine düşen görevi yerlerine getirmişlerdir. Vatan ve milletin bütünlüğüne kasdeden terör örgütü 25 yıldan beri amacına ulaşamamış ve her zaman karşısında güvenlik güçlerini, bölge halkını ve köy korucularını bulmuştur. Zira bölge halkı 25 yıldan beri teröre prim vermemiştir. Bugün Şırnak törörle mücadelede en fazla şehit veren illerin başında gelmekte. İlimizde bugüne kadar 306 köy korucusu şehit olmuş ve 531 köy korucumuz ise yaralanarak gazi olmuştur. Son zamanlarda terör yandaşları korucuları hedef göstermekte ve kirli oyunları ile kahraman korucu vatandaşlarımızı lekelemek için her türlü oyunları sergilemektedir. Fakat siz yılmayınız, sizler hiç yılmayınız, biliniz ki yüce Türk Milleti ve Türk Silahlı Kuvvetleri sizlerle gurur duymaktadır."

Törenin ardından şehit olan 2 köy korucusu ve 2 vatandaşın cenazesi ambulanslara konularak Geylani Camii'ne getirildi. Camide kılınan cenaze namazının ardından şehit 2 köy korucusu ve hayatını kaybeden 2 vatandaş Şırnak merkezde toprağa verilirken, mayın patlaması sonucu hayatını kaybeden vatandaşlardan Mehmet Tekas isimli vatandaşın cenazesi ailesi tarafından gece Askeri Hastaneden Ambulansla alınarak Şırnak'ın Silopi ilçesinde toprağa verildi. Şehit olan 2 köy korucusu ve 2 vatandaşın yakınlarının törenler sırasında büyük üzüntü yaşadığı, bazılarının da baygınlık geçirdiği gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*