"Şehitler üzerinden siyaset yapmak ayıptır"

  • Giriş : 09.06.2007 / 16:09:00

Şahin, "şehitler üzerinden siyaset yapılmasının ayıp, ayrıca bu topraklar ve ecdada da saygısızlık olduğunu" söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, seçim çalışmalarına başlamak üzere Antalya’ya gitmeden önce "siyasette ilk göz ağrısı" olduğunu ifade ettiği AK Parti Fatih İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek, partililerle vedalaştı.
Bakan Şahin, yaptığı konuşmada, siyasete Fatih’te başladığını ve her zaman buradaki partililere şükran borcu olduğunu söyledi.
Antalya’ya seçim çalışmalarını başlatmak için gitmeden önce, "partililerin hayır duasını almak istediğini" belirten Şahin, son 5 yıllık çalışmaları hakkında kısa bilgi verdi.
Şahin, bu süre zarfında ülkenin çehresinin değiştiğini ve Türkiye’nin dış politikada dünyada ön plana çıktığını kaydetti. Türkiye’nin ekonomik ve siyasi krizlere tahammülü bulunmadığını anlatan Şahin, "3 Kasım’da istikrar yakalandı. 22 Temmuz seçimlerinde halkımız sandıkta oylarıyla ’istikrara devam’ diyecektir. Buna inanıyorum" dedi.
Mehmet Ali Şahin, Türkiye’nin bulunduğu coğrafyanın, "çok hassas, kan ve gözyaşının sürekli aktığı bir coğrafya" dile getirerek, "Ne zaman Türkiye her alanda iyileşmeleri yakalasa, işler yolunda gitmeye başlasa, mutlaka bu topraklarda gözü olan bir takım çevreler, içteki piyonlarını da kullanmak suretiyle ortalığı hep karıştırmaya çalışmışlardır" diye konuştu.
Ancak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin güçlü olduğunu belirten Şahin, "kimsenin yeise kapılmamasını" istedi.
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, partililerin çeşitli sorularını da cevapladı. Şahin, diğer partilerin kendilerine yönelik sözleriyle ilgilenmediklerini, halkın sorunlarıyla meşgul olduklarını belirterek, "meyve veren ağacı taşlayanın çok olduğunu" söyledi.
Bakan Şahin, "son verilere göre, tek başına iktidar olma imkanını yakalamış partinin, AK Parti olduğu" görüşünü dile getirdi.

"SÜREÇ İSTİSMAR EDİLMİŞTİR"
Türkiye’de ülke insanın değer verdiği birçok ilkenin zaman zaman "istismar edildiğini" kaydeden Mehmet Ali Şahin, "Bu ülkede zaman zaman İslam dini, Atatürk, Cumhuriyet’in temel nitelikleri istismar edilmiştir ve bunlar siyasi amaçlar için kullanılmıştır. Zaman zaman da 23 yılı aşkın bir süredir Türkiye’nin mücadele ettiği bölücü terörle
ilgili süreç istismar edilmiştir" dedi.
Bakan Şahin, ecdadın bu toprakları kolay elde etmediğini, bu uğurda binlerce şehit verdiğini hatırlatarak, bugün de bu topraklar için şehitler verildiğini söyledi. Şahin, "Gelecekte de gerektiği zaman hepimiz şehitler vereceğiz. Şehitler üzerinden siyaset yapmak ayıptır ve bu topraklara ve ecdada saygısızlıktır. O nedenle biz siyasi rakiplerimizin bizimle ilgili gerçekle hiç ilgisi olmayan iddialarına sadece gülüp geçeriz" diye konuştu.
"AK Parti’nin yeniden tek başına iktidara gelmesinin önünü kesebilmek için bazı siyasi partilerin bir araya geldiği" görüşünü dile getiren Şahin, şunları kaydetti:
"Kimi seçimlere girmedi, diğer bir siyasi partiyi desteklemek amacıyla.
Kimileri bir araya gelmek için çok çalıştı, başaramadılar. Çünkü rakiplerimizin hiçbirinin tek başına bize gücünün yetmesi mümkün değil.
Hatta dün bir siyasi parti daha ana muhalefet partisine iltihak etti.
Amaç acaba AK Parti’nin tek başına iktidarını önleyebilir miyiz? Ama bütün bunlar milletimizin gözü önünde cereyan ediyor. Bütün bunlar AK Parti’nin ne kadar güçlü bir parti olduğunun da en canlı ispatıdır.
Evdeki hesabın çarşıya uymadığını 22 Temmuz akşamı göreceklerdir." Toplantının ardından ilçe teşkilatından ayrılan Şahin, karanfillerle uğurlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious