Şehitlerimiz için pedal çeviriyorlar

Şehitlerimiz için pedal çeviriyorlar.14579
  • Giriş : 22.06.2008 / 12:16:00

''Şehitlerimiz İçin Pedal Çeviriyoruz'' etkinliği çerçevesinde 5 gün pedal çevirecek 4 bisikletçi, İstanbul'dan Çanakkale'ye hareket etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bisikletliler Derneğinin, İstanbul Şehit ve Gazi Aileleri Derneği ile yaptığı iş birliği çerçevesinde düzenlenen etkinlikte, bisikletçiler Ahmet Kerem Erberk, Ümit İlkay Levent, Cüneyt Orhan ve Mustafa Yeşildağ'ı Çanakkale'ye uğurlamak amacıyla Edirnekapı Şehitliği'nde tören düzenlendi.

Bayrampaşa Kaymakamı Abdülkadir Yazıcı, törendeki konuşmasında, şehitlerin anısını yaşatmak ve onların unutulmadığını kavratmak amacıyla düzenlenen etkinliği çok önemli bulduğunu söyledi.

Asırlardır üzerinde yaşanılan Türk topraklarının korunmasında en büyük emekleri olan şehitleri büyük şükranla andıklarını ifade eden Yazıcı, onların manevi hatıralarına sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz da bu vatanın kolay kazanılmadığını ifade ederek, bu nedenle dernek olarak pedal çevirerek şehitlerin anısını yaşatmak istediklerini söyledi.

Suyabatmaz, 4 bisikletçinin başlattığı 314 kilometre yolculuğun Silivri, Tekirdağ, Şarköy, Gelibolu ve Eceabat takip edilerek 26 Haziran Perşembe günü Çanakkale Şehitliği'nde sona ereceğini bildirdi.

İstanbul Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Rasim Gündüz ise şehitlerin değişik etkinliklerle anılmasının kendilerini mutlu ettiğini ifade etti.

Törenin ardından, Bisikletliler Derneği üyesi Ahmet Kerem Erberk, Ümit İlkay Levent, Cüneyt Orhan ve Mustafa Yeşildağ, Bayrampaşa Kaymakamı Yazıcı'nın öperek alnına koyduğu Türk Bayrağı'nı teslim alarak yola çıktı. Bisikletçiler, bayrağı, Eceabat Kaymakamı Muhterem İnce'ye teslim edecekler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious