Şehitlerimizi son yolculuklarına uğurladık

Şehitlerimizi son yolculuklarına uğurladık.14690
  • Giriş : 15.07.2007 / 12:42:00

Güvenlik güçleri ile terör örgütü arasında çıkan çatışmalarda şehit olan Jandarma Komanda Er Emrah Göçer ile Piyade Er Mehmet Aslan'ın cenazesi memleketlerinde toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Antakya Devlet Hastanesi morgundan askerler tarafından alınan şehit er Emrah Göçer'in cenazesi, Küçükdalyan beldesi Anıtlar Caddesi'ndeki evinin önüne getirildi. Oğlunun ölüm haberini aldıktan sonra kalp krizi geçiren baba İsa Göçer, askerler tarafından tabutun evinin önüne getirilmesi sırasında ikinci kez kalp krizi geçirdi. İsa Göçer'e ilk müdahaleyi askeri doktorlar ve sağlık görevlileri yaptı. İsa Göçer, daha sonra Antakya Devlet Hastanesine kaldırıldı. Cenaze töreninde, Emrah Göçer'in annesi Hatice Göçer, kardeşleri, yakınları, 2 ay önce dağıtım iznine geldiği sırada nişanlandığı Eylem Bahçeci fenalık geçirdi. Şehit erin cenazesi daha sonra Küçükdalyan Şehitliği'nde toprağa verildi.

Erzincan'ın Kemah ilçesi kırsalında sürdürülen operasyonda, terör örgütü tarafından araziye yerleştirilen mayının patlaması sonucu şehit olan Piyade Er Mehmet Aslan'ın cenazesi ise memleketi Şanlıurfa'da toprağa verildi. Cenazenin tören yerine getirilişi sırasında gözyaşlarına hakim olamayan baba Aydın Aslan, "İçim yandı. Ben yandım başkası da yanmasın. Bitsin bu terör" dedi. Saygı duruşunun ardından şehidin öz geçmişi okundu. Kılınan cenaze namazı sonrası top arabasına konulan cenaze, şehir merkezindeki mezarlıkta defnedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious