Şehitlerimizin yürek burkan hikayleri

Şehitlerimizin yürek burkan hikayleri.15525
  • Giriş : 29.04.2009 / 18:53:00

Lice'deki terörist saldırıda şehit olan komando er Murat Çavdar'ın şehit olduğu haberini İstanbul'da yaşayan ailesine, Trabzon'daki amcası verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ŞEHİT KOMANDO ER MURAT ÇAVDAR'IN HABERİNİ AMCASI VERDİ

Trabzon'un Maçka ilçesine bağlı Esiroğlu beldesi Mataracı köyü nüfusuna kayıtlı olan, ancak İstanbul'da yaşayan şehit Çavdar'ın amcası İsmail Çavdar, yeğeninin şehit edildiği haberini köy muhtarından aldığını belirterek, ''Çok ani oldu. Bu haberi, İstanbul'da yaşayan annesi ve babasına biz verdik. Bizim vasıtamızla onların haberi oldu'' dedi.

Tarifsiz bir acı içerisinde olduklarını ifade eden amca Çavdar, ''Murat, yaklaşık 11 aylık askerdi. İstanbul'da büyüdü. En son buraya askerlik çağrı belgesini almaya geldiğinde yüz yüze görüşmüştük. Ancak telefonla görüşüyorduk'' diye konuştu.

Amca Çavdar, şehit Çavdar'ın iki kız kardeşinin bulunduğunu ve mesleğinin berberlik olduğunu kaydetti.

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ İLHAN HARDAL

Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki terörist saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş İlhami Hardal'ın Kilis'teki baba evinde yas var.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş İlhami Hardal'ın (33) İsmetpaşa Mahallesi Yayla Sokak'taki evinde, haberin ulaşmasının ardından büyük üzüntü yaşanıyor.

İlhami Hardal'ın 8 yıllık uzman çavuş olduğu ve 6 yıldan bu yana Lice'de görev yaptığı belirtildi.

Bir çocuk babası şehit Uzman Çavuş Hardal'ın eşi Seval Hardal'ın ikinci çocuğuna hamile olduğu, haberini aldıktan sonra Diyarbakır Asker Hastanesinde tedavi altına alındığı öğrenildi.

Hardal ailesinin, oğullarının şehit olduğu haberini gelinlerinden öğrendikleri bildirildi.

Şehidin ağabeyi Mustafa Hardal'ın da başçavuş olduğu ve emeklilik işlemlerini yapmak üzere Ankara'da bulunduğu, kardeşinin şehit haberini de burada öğrendiği belirtildi.

Oğlunun şehit olduğu haberini alan anne Hatice Hardal, sık sık sinir krizleri geçirirken, ''Yanıyorum, içim yanıyor, gitti güzel evladım, şehit oldu'' şeklinde ağıtlar yaktı.

Şehit Uzman Çavuş İlhami Hardal'ın 4 kardeş oldukları ve küçük kardeşi Ahmet Hardal'ın askerlik görevini yapmak üzere 15 gün sonra görev yerine gideceği ifade edildi.

Sağlık ekiplerinin hazır bekletildiği evde aile, yakınlarının ve akrabalarının baş sağlığı dileklerini kabul ediyor.

Öte yandan, Kilis Valiliğinin, ailenin yarın Diyarbakır'da yapılacak cenaze törenine katılabilmesi için araç temin ettiği kaydedildi.

ŞEHİT KOMANDO ER MİKTAT BEDER: 'BU KÖYE BİR BAYRAK DİKECEĞİM' DİYEREK GİTMİŞTİ''

Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki terörist saldırıda şehit olan komando er Miktat Beder'in 5 aylık asker olduğu bildirildi.

Miktat Beder'in Trabzon'un Arsin ilçesine bağlı Çiçekli köyündeki evine gelen Kaymakam Vekili Adil Tekeli, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Yücel Aslanoğlu ve Emniyet Müdürü Bircan Miser, yakınlarına taziyelerini iletti.

Şehit haberinin verildiği sırada Miktat Beder'in annesi Fatma, kardeşleri Bülent (19) ve Murat (15) evde bulunurken, inşaat ustası olan ve Rize'de çalışan babası Mustafa Beder telefonla eve çağrıldı.

Baba Mustafa Beder beklenirken Kaymakam Vekili Tekeli, Üsteğmen Aslanoğlu ve Emniyet Müdürü Miser evden ayrılmadı.

Haberi aldıktan sonra gözyaşlarına boğulan anne Fatma Beder, ''Oğlum askere giderken 'Bu köye bir bayrak dikeceğim'' diyerek gitmişti'' diye ağıt yaktı.

Bir süre sonra eve gelen, gözyaşlarını tutamayan baba Mustafa Beder de bir süredir oğluna telefonla ulaşmaya çalıştığını ama görüşemediğini söyledi.

İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Yücel Aslanoğlu, baba Mustafa Beder'i sarılarak teskin etmeye çalıştı.

Beder ailesinin 3 çocuğundan en büyüğü olan Miktat Beder'in Kayseri Komando Tugayı'ndaki acemilik döneminin ardından Diyarbakır'da görev yaptığı ve 5 aylık asker olduğu öğrenildi.

BABASI 2 YIL ÖNCE VEFAT EDEN ŞEHİT ER ZEYNEL DİREKÇİ'NİN GAZİANTEP'TEKİ BABA EVİNDE YAS VAR

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terörist saldırı sonucu şehit olan 9 askerden Zeynel Direkçi'nin ailesinin yaşadığı Gaziantep'teki evde yas tutuluyor.

Er Emrah Polat'ın şehit olduğunun öğrenilmesinin ardından 5. Zırhlı Tugay Merkez Komutanlığından görevli bir Albay, ailenin yaşadığı Vatan Mahallesi 13 nolu sokaktaki eve gitti. Şehit Er'in annesi Sultan'ın Şehitkamil ilçesine bağlı Sinan köyüne gittiği, acı haberi aldıktan sonra evine dönmek üzere yola çıktığı öğrenildi. Baba Muzaffer Direkçi'nin ise 2 yıl önce geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat ettiği bildirildi.

Heyete, 112 Acil Sağlık ambulansı ile sağlık görevlileri de eşlik etti. Şehit erin kardeşleri ortopedik özürlü Berivan (5), Ahmet (9),Mehmet ve Ali acı haberi alınca ağlamaya başladılar.

Şehit Direkçi'nin Lice'deki birliğine 2 ay önce katıldığını belirten aile yakınları, ''Askere gitmeden önce kuruyemiş dükkanında işçilik yapıyordu. Henüz 5 ay 5 günlük askerdi. Şehidimizin bir de ortopedik özürlü kız kardeşi var. İşçi emeklisi olan baba Muzaffer de 2 yıl önce öldü'' dediler.

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ AKYÜREK'İN Yozgat'IN SORGUN İLÇESİNDEKİ YAKINLARI, CENAZE TÖRENİNİN YAPILACAĞI Ankara'YA GİTTİ

Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki terörist saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Salih Akyürek'in Yozgat'ın Sorgun ilçesinde yaşayan yakınları, cenaze töreni için Ankara'ya gitti.

Alınan bilgiye göre, Uzman Çavuş Salih Akyürek'in (31) şehit olduğu haberini alan Yozgat'ın Sorgun ilçesi İncesu köyündeki dedesi Osman Kaya (65) ile anneannesi Gülhanım Kaya (63) büyük üzüntü yaşadı.

Şehidin dedesi ve anneannesi, özel otomobille Ankara'ya gitti.

Köyde oturan şehidin yakınlarından Ramazan Kızıl, Uzman Çavuş Akyürek'in yaklaşık 20 yıl önce anne ve babasıyla köyden ayrıldığını söyledi.

Köyde sadece dedesi ve anneannesinin kaldığını ifade eden Kızıl, onların da cenazenin defnedileceği Ankara'ya gittiklerini bildirdi.

Acı haberi duyarak köy meydanında toplanan vatandaşlar ise topluca Ankara'ya giderek cenaze törenine katılacaklarını söyledi.

Şehit Uzman Çavuş Salih Akyürek'in evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi.

ŞEHİT ER ORAL'IN Kars'IN KAĞIZMAN İLÇESİNDE YAŞAYAN ANNE VE BABASI HABERİ ALDIKTAN SONRA FENALAŞARAK HASTANEYE KALDIRILDI

Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki terörist saldırıda şehit olan Er Erdal Oral'ın Kars'ın Kağızman ilçesinde yaşayan anne ve babası, haberi haberi aldıktan sonra fenalık geçirmesi üzerine hastaneye kaldırıldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Kağızman ilçesine bağıl Çengilli köyünde yaşayan baba Rasim Oral ve anne Mahire Oral, çocukları Erdal Oral'ın terörist saldırıda şehit düştüğü haberi verilmesi üzerine fenalaştı.

Ambulansla Kağızman Devlet Hastanesine kaldırılan baba Rasim Oral ve anne Mahire Oral, müşahede altına alındı.

Serum takılan acılı anne ve kalp hastası olduğu öğrenilen baba Oral'ın, sağlık durumunun iyi olduğu, bir süre hastanede müşahede altında tutulacağı belirtildi.

Bu arada, Kağızman Kaymakamı Çetin Çelik, hastaneye gelerek şehit Oral'ın anne ve babasının sağlık durumuyla ilgili bilgi aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*