Şehitlerin adları gibi, yaşları ve baba adları da aynıydı!

Şehitlerin adları gibi, yaşları ve baba adları da aynıydı!.14690
  • Giriş : 23.11.2007 / 00:02:00

Ağrı Patnos'ta buluşmuşlardı. Adları gibi, yaşları ve baba adları da aynıydı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Birlikleri operasyon için Şırnak'a kaydırılınca da ayrılmadılar. Tıpkı bugün de olduğu gibi...

Şırnak'ta Namaz Dağı bölgesinde el bombasının kazayla patlaması sonucu Piyade Çavuş Mehmet Nuri Bakıcı ile er Mehmet Nuri Doğan şehit oldu. Şehitlerin cenazeleri törenle Adana'ya gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, Namaz Dağı bölgesinde kazayla el bombasının patlaması sonucu Adana Karaisalı nüfusuna kayıtlı Piyade Çavuş Mehmet Nuri Bakıcı ile Mardin Dargeçit nüfusuna kayıtlı Piyade er Mehmet Nuri Doğan şehit oldu. Şehitler için Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nda tören düzenlendi.

Törene Şırnak Valisi Selahattin Aparı, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Tahir Bekiroğlu, İl Emniyet Müdür Vekili Mümtaz Ceylan, çok sayıda asker ve vatandaş katıldı. Törenin ardından 2 şehidin cenazesi karayolu ile Adana'ya gönderildi.

AİLELERİ YASTA

Şehit olan Piyade Çavuş Mehmet Nuri Bakıcı ile er Mehmet Nuri Doğan'ın Adana'daki evlerinde yas var. Şehit haberi üzerine er Mehmet Nuri Doğan'ın, merkez Seyhan ilçesi Yenibey Mahallesi'ndeki, Piyade Çavuş Mehmet Nuri Bakıcı'nın ise Körüklü köyündeki evlerine, yakınları taziye ziyaretinde bulundu.

TERHİSİNE 2 AY KALMIŞTI

Oğulları Mehmet Nuri Doğan'ın şehit olduğu haberini, gece eve gelen görevli binbaşıdan öğrendiklerini belirten baba Ahmet Doğan, hala inanmakta güçlük çektiklerini söyledi.

Oğluyla son olarak geçen cumartesi günü telefonla görüştüğünü bildiren baba Doğan, ''Yerim iyi, beni merak etmeyin" diyordu, ondan sonra da görüşmedik. Terhisine 2 ay kalmıştı, askerden erken dönmek için dağıtımından sonra izin dahi kullanmamıştı'' dedi. 6 kardeşi olduğu belirtilen Doğan'ın, askerlik hizmeti öncesi İstanbul'da bir tekstil atölyesinde çalıştığı öğrenilirken, annesi Sabriya Doğan'ın haber sonrası fenalık geçirdiği kaydedildi.

"NE HAYALLERİMİZ VARDI, HEPSİ YIKILDI"

Piyade Çavuş Mehmet Nuri Bakıcı'nın babası "Ne hayallerimiz vardı. Hepsi yıkıldı" diyerek gözyaşı döktü. Bakıcı'nın Adana'nın Karaisalı ilçesine bağlı Körüklü köyünde oturan ailesi acı haberle yıkıldı. Üç çocuğunun en büyüğü olan oğlu Mehmet Nuri Bakıcı'nın terhisine 150 günden az kaldığını ve sürekli telefonla görüştüklerini belirten baba Ahmet Bakıcı, "Ne hayallerimiz vardı. Hepsi yıkıldı" diyerek gözyaşlarına boğuldu. Oğluyla bir ay önce telefonla görüştüğünü söyleyen anne Rabiya Bakıcı ise "Çok iyi olduğunu söyledi. Her zaman bize moral veriyordu" diyerek gözyaşı döktü.

Öte yandan, şehit askerlerin görev yerlerinin Ağrı'nın Patnos ilçesi olduğu ve terör örgütüne yönelik sürdürülen operasyonlar çerçevesinde Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne kaydırılan birlikte yer aldıkları belirtildi. Şehit askerlerin, yarın düzenlenecek tören sonrası toprağa verilecekleri kaydedildi.

KAZA KURŞUNUYLA ŞEHİT DÜŞTÜ

Irak'ın Kuzey Bamami Üs Bölgesi'ndeki Türk birliğinde nöbet görevini icra ederken meydana gelen silah kazası sonucu şehit olan Piyade Er Sezer Altun (20) memleketi olan Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı Çobantepe köyünde toprağa verildi. Şehidin babası Hamdullah Altun'un oldukça bitkin olduğu gözlendi. Şehit Altun için Çobantepe İlköğretim Okulu bahçesinde tören düzenlendi. Şehidin cenazesi ambulansla tören alanına getirildikten sonra özgeçmişi okundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious