Şehitlerin isimleri ve gönderildiği iller

Şehitlerin isimleri ve gönderildiği iller.19768
  • Giriş : 29.05.2009 / 06:30:00
  • Güncelleme : 28.05.2009 / 23:57:05

PKK'lı teröristlerin daha önceden yola döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan 6 asker için, tören düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Şehit askerler için Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığında düzenlenen törene, Şırnak Valisi Ali Yerlikaya, Van Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Yurdaer Olca, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Tahir Bekiroğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ahmet Hacıoğlu, askerler ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Törenin ardından, Şehit Uzman Çavuş Ziya Bener'in cenazesi Yozgat'ın Yerköy ilçesine, Şehit Piyade Er Özkan Dumlu'nun cenazesi Bingöl'e, Şehit erler Cafer Çelik ve Adil Yıldız'ın cenazeleri İstanbul'a, Şehit Er Kemal Özevin'in cenazesi Siirt'e, Şehit Piyade Er Deniz Demirci'nin cenazesi Ankara'ya gönderildi.

Şehit askerlerden üçünün ailesinin İstanbul Gaziosmanpaşa'da oturduğu öğrenildi.

YARALANAN 8 ASKERİN KİMLİKLERİ DE BELİRLENDİ

Hakkari'nin Cukurca ilçesi kırsalında PKK'lı teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu yaralanan 8 askerin kimliği belirlendi.

Alınan bilgiye göre, dün akşam saat 23.30 sıralarında Hakkari'nin Çukurca ilçesi Hantepe bölgesinde teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu yaralanan askerlerin uzman çavuş Muharrem Akalın, erler Oğuz Kır, Samet Koca, Ferhat Bilmez, Muhammet Akdeniz, Aytaç Güney, Fırat Güneş ve Mehmet Solmaz olduğu tespit edildi.

Hakkari'nin Çukurca ilçesi Hantepe bölgesinde PKK'lı teröristlerce daha önceden döşenen mayının patlaması sonucu 6 asker şehit olmuş, 8 asker yaralanmıştı.

PATLAMADA ŞEHİT OLAN ER CAFER ÇELİK'İN BABASI, OĞLU İLE EN SON 2 GÜN ÖNCE KONUŞTUĞUNU SÖYLEDİ

Hakkari'nin Çukurca ilçesi kırsalında teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan Er Cafer Çelik'in İstanbul'daki baba evinde hüzün var.

Çelik'in Gaziosmanpaşa Beşyüzevler'deki evine şehit olduğu haberinin ulaşması üzerine, apartmana ve çevredeki evlere Türk bayrakları asıldı.

Binanın önünde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan baba Nail Çelik, oğlu ile en son 2 gün önce telefonla konuştuğunu belirterek, ''Hala tam olarak nerede askerlik yaptığını bilmiyorum. Telefon açtığında konuşabiliyorduk. O gün annesiyle de konuşmuştu'' dedi.

Çelik, oğlunun herkes tarafından sevilen bir çocuk olduğunu ifade ederek, ''Devlete karşı boynumuz eğridir'' diye konuştu.

3 kardeşin en küçüğü olan Cafer Çelik'in 6 ay önce askere gittiği ve askerden önce de amcasının fırınında çalıştığı öğrenildi.

Bu arada, şehit haberi geldiği sırada anne Nezahat Çelik'in evde olmadığı ve bir ambulans eşliğinde bulunduğu yerden eve getirilerek haberin verildiği bildirildi.

ER KEMAL ÖZEVİN İÇİN, SİİRT'TE CENAZE TÖRENİ DÜZENLENECEK

Hakkari'nin Çukurca ilçesi kırsalında PKK'lı teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan Er Kemal Özevin için, Siirt'te cenaze töreni düzenleneceği bildirildi.

Siirt Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Çukurca ilçesinde meydana gelen patlamada şehit olan 6 askerden Kemal Özevin'in (21), Siirt'e bağlı Kışlacık köyü nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi.

Şehit Er Özevin'in Hakkari Dağ Komando Tugay Komutanlığında istihkam er olarak görev yaptığı kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

''Er Özevin, vatani görevini yaparken, 27 Mayıs gecesi saat 23.30'da Hakkari'nin Çukurca ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca yola yerleştirilen mayının patlaması sonucu şehit olmuştur. Şehidimizin cenazesi, 29 Mayıs 2009 Cuma günü Sancaklar Camisi'nde cuma namazını takiben kılınacak cenaze namazının ardından törenle Şeyh Muhammed Kazım Mezarlığında toprağa verilecektir.''

Hakkari'nin Çukurca ilçesi kırsalında dün gece PKK'lı teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu 6 asker şehit olmuş, 8 asker yaralanmıştı.

ÖZEVİN'İN ENİŞTESİ HÜSEYİN EZER: KEMAL ŞEKER GİBİ BİRİYDİ, ÇOK BABAYİĞİTTİ

Hakkari'nin Çukurca ilçesi kırsalında teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan Er Kemal Özevin'in cenazesi, yarın Siirt'te toprağa verilecek.

Hakkari Dağ Komando Tugay Komutanlığında İstihkam Er olarak vatani görevini yaparken teröristlerin döşediği mayının patlamasıyla şehit olan Kemal Özevin'in (21) Çal Mahallesi'ndeki evine acı haberin ulaşmasıyla yakınları sinir krizi geçirdi. Gözyaşlarına boğulan yakınları ağıtlar yaktı.

-''KEMAL'İ YENİ EVLENDİRMİŞTİK''-

''Kemal şeker gibi biriydi, çok babayiğitti'' diyen şehit er Özevin'in eniştesi Hüseyin Ezer, şunları söyledi:

''Kemal'i yeni evlendirmiştik. Askere gitmeden önce onu burada evlendirip öyle askere göndermiştik. Kemal'in anne ve babası İstanbul'da ikamet ediyor. Onlar da yarın gelecek. Şehidimizi yarın toprağa vereceğiz.''

UZMAN ÇAVUŞ ZİYA BENER'İN Yozgat'TAKİ AİLESİ YASA BOĞULDU

Hakkari'nin Çukurca ilçesi kırsalında, PKK'lı teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan Uzman Çavuş Ziya Bener'in (29) Yozgat'ın Yerköy ilçesi Arslanhacılı köyündeki baba ocağına, haberin ulaşmasıyla hüzün hakim oldu.

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde mayın patlaması sonucu Uzman Çavuş Ziya Bener'in şehit olduğu haberi, Yerköy İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli rütbeli personel tarafından sabah saatlerinde ailesine bildirildi.

Oğlunun şehit olduğunu öğrenince gözyaşlarına boğulan baba İbrahim ve anne Dönüş Bener, komutanlar tarafından teselli edilmeye çalışıldı.

Anne Dönüş Bener, oğluyla 3 gün önce telefonla görüştüğünü belirterek, ''Telefonda halimi hatırımı sordu, mayın topladıklarını söyledi'' dedi.

Yerköy Kaymakamı Hacı Mehmet Kara ve bazı ilçe yöneticileri köye giderek şehit Bener'in yakınlarına başsağlığı diledi.

Evli olan Bener'in, 2 yaşında Enes bir çocuğu bulunduğu öğrenildi.

Şehit Uzman Çavuş Ziya Bener'in cenazesinin Yozgat'ın Yerköy ilçesi Sekili beldesindeki köyünde toprağa verileceği bildirildi.

ER ÖZKAN DUMLU'NUN BİNGÖL'DEKİ BABASI ABDULKADİR DUMLU: ''ÜZÜNTÜMÜZ BÜYÜK, VATAN SAĞ OLSUN''

Hakkari'nin Çukurca ilçesi kırsalında, PKK'lı teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan er Özkan Dumlu'nun Bingöl'deki babası Abdulkadir Dumlu, ''Üzüntümüz büyük, vatan sağ olsun'' dedi.

Bingöl'e bağlı Sarıçiçek köyünde, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde mayın patlaması sonrası er Özkan Dumlu'nun şehit olduğu haberinin duyulması sonrasında, baba ocağından Kürtçe ağıt sesleri yükseldi.

Oğlunun şehit olduğu haberini alan 7 çocuk annesi Kıymet Dumlu fenalık geçirirken, Dumlu'yu yakınları sakinleştirmeye çalıştı.

Baba Abdulkadir Dumlu ise oğluyla şehit olmadan bir gün önce telefonda görüştüklerini ve oğlunun kendisinden kontör istediğini belirterek, ''Oğluma 100 kontör gönderdim. Ondan sonra da bir daha kendisinden haber alamadım. Bugün bize şehit olduğu haberi geldi. Üzüntümüz büyük, vatan sağ olsun'' diye konuştu.

Şehit er Özkan Dumlu için bugün Bingöl'deki Ulu Cami'de ikindi namazını müteakip cenaze namazı kılınacak.

Dumlu'nun cenazesi, Bingöl Şehitlik Anıtı'nda düzenlenecek törenin ardından, Sarıçiçek köyü mezarlığında toprağa verilecek.

BAŞKENTTE ACI: ŞEHİDİNİN ÖNCE FOTOĞRAFLARI SONRA ŞEHİT HABERİ GELDİ

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde arazi arama-tarama faliyetleri sırasında konvoydaki bir aracın mayına çarpması sonucu şehit olan 6 askerden piyade er Deniz Demirci'nin Başkentteki baba ocağına ateş düştü.

Şehir Piyade Er Demirci'nin evinin bulunduğu Derbent Mahallesi türk bayrakları ile donatıldı. Şehir erin babası Halil Demirci, oğlunun 6 aylık asker olduğunu belirterek "Dün akşam görüştüm, operasyona gittiklerini söyledi" dedi. Şehit babası milletvekillerine de isyan ederek "550 milletvekili var, bir tane milletvekilinin oğlu doğuya askere gitmiyor. Hep garibanlarının çocukları iyi gidiyor. Bir tek Kırıkkale Milletvekili Osman Durmuş'un yeğeni şehit oldu" dedi. Bu ülkeyi sevmeyen milletvekillerinin olduğunu sövyleyen acılı baba "Benim canım çocuğum vatan için sağolsun" diye konuştu. Şehit babası "Her zaman ayaktayım" diyerek DTP'li milletvekillerinin Meclis'te bulunmasını eleştirdi.

Şehidin ağabeyi Mehmet Demirci ise, "Vatan sağolsun. Bir de milletvekillerinin çocukları öldü diye duyalım. Onlara bu vatanı bırakmayız" dedi. Kardeşi ile telefonda konuştuklarını ve helalleştiklerini söyleyen Mehmet Demirci, kardeşinin bir kaç gün önce bir arkadaşından resimlerini gönderdiğini söyledi. Dün akşam amcasının oğlu ile konuşurken "Biz bizim köyden hiç şehit verdik mi?" diye sorduğunu söyleyen şehidin ağabey "O saatlerde kardeşimi şehit vermişiz" dedi.

Acılı anne Remziye Demirci ise gözyaşlarına boğularak "Benim oğlum şehit oldu. Ben yolunu beklmiyordum haberi geldi" diye ağladı.

Şehit Deniz Demirci'nin 4 kardeş olduğu ve bir süre berberlik yaptığı öğrenildi. Şehidin yarın Kocatepe Cami'nde kılınacak cenaze namazının ardından Ankara'da toprağa verilmesi bekleniyor.

TERHİSİNE 58 GÜN KALA ŞEHİT OLAN ER ADİL YILDIZ'IN EVİNE ATEŞ DÜŞTÜ

Hakkari'nin Çukurca İlçesi yakınlarında teröristlerin yola döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan er Adil Yıldız'ın terhisine 58 gün kaldığı öğrenildi. Oğlunun ölüm haberini alan anne Kezban Yıldız, fenalaşınca hastaneye kaldırıldı.

Şehit Er Adil Yıldız'ın Arnavutköy İslambey Mahallesi'nde oturan ailesi acı haberle yıkıldı. Jandarmadan, oğlunun öldüğü haberini alan anne Kezban Yıldız fenalık geçirdi. Ambulansla hastaneye kaldırılan Yıldız, tedavisinin ardından evine getirildi. Ayakta durmakta güçlük çektiği görülen şehidin annesi, yakınlarının yardımı ile evine götürüldü. Şehidin evi Türk bayrakları ile donatılırken, haberi alır almaz eve koşan yakınları feryat etti. Gözyaşlarına hakim olamayan baba İsmail Yıldız ise oğlunun 1 gün önce annesi ile konuştuğunu belirterek, "Terhisine 58 gün kaldığını ve iyi olduğunu söyledi. Demek ki oğlumun kaderi böyleymiş, vatan sağ olsun başka bir şey diyemiyorum. Bu olayların bitmesini istiyorum" diye konuştu.

Şehidin bir arkadaşı ise, "Ben Kürdüm, biz kardeş gibiydik. Bu olaylar artık bitsin" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*