Şehitlik, son sürprizi oldu

  • Giriş : 30.07.2006 / 00:00:00

Şehitlerden Ali Baser, ailesine sürpriz yapacaktı,uçak biletini almış yola çıkmaya hazırlanıyordu.Ölümü sürpriz oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ali Baser, en son Cuma günü ailesini arayarak sürpriz yapmak için 2 ay sonra izine geleceğini söyleyip ve uçak bileti alarak bugünlerde izne çıkacağı öğrenildi. Ölümü sürpriz olan şehit ailenin evinde yas var.

Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Kışlası´nda dün gaz sıkışması sonucu meydana gelen patlamada 4 asker şehit oldu, 11 asker de yaralandı. Şehit olanlardan biri de Karamürsel ilçesine bağlı Hayriye Köyü´nde oturan Hasan-Remziye Basar çiftinin tek oğulları Ali Basar´dı.

4 aydır asker olan Baser, en son Cuma günü ailesini arayıp konuşmuş. Ailesine 2 ay sonra izne çıkacağını söyleyen Baser, daha sonra amcası Salih Baser'i arayıp sürpriz yapacağını söylemiş. Amca Baser konuşmalarını şöyle aktardı: "Beni aradı. Dedi ki, amca ben ailemle konuştum onlara 2 ay sonra izne çıkacağımı söyledim. Ama şimdi uçak biletimi aldım. İki gün içinde geleceğim sen kimseye söyleme. Onlara sürpriz yapacağım."

Aralarındaki konuşmayı anlatırken gözlerinden yaş damlayan amca Baser, dün gelen telefonla ölüm haberini aldığını ve ölümünün sürpriz olduğunu söyledi. En son iki gün önce abisi ile konuştuğunu belirten kız kardeşi Bahar Baser, abisinin yerinde çok memnun olduğunu ve rahatının yerinde olduğunu aktardı. Bahar, ağlamaktan konuşamayınca komşuları teselli etti.

Annesi Remziye ve babası Hasan Baser, "Ne mutlu ki oğlumuz şehit oldu. Vatan sağolsun." dedi.

Öte yanda, Yalova Karamürsel Merkez Komutanlığı Deniz Piyade Kd. Albay Unsal Soykan ve Deniz Piyade Binbaşı Mustafa Çeliköz köye gelerek şehit aileye başsağlığı diledi. 20 yaşındaki Ali´nin cenazesi yarın öğle namazına müteakip Karamürsel Kayacık Camii'ndeki cenaze töreninden sonra köyüne defnedilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious