Şehrin göbeğinde otel bastılar

  • Giriş : 25.08.2006 / 00:00:00

Kar maskeli grup otel basarak molotof kokteylleri ile yangın çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Müşterileri dışarı çıkardıktan sonra yere yatırdıkları ve havaya ateş açtıkları öne sürülen grup olay yerinden koşarak kaçtı.
Edinilen bilgiye göre, Mehmet Akif Mahallesi Kemal Paşa Caddesi Barbaros Sokak üzerinde bulunan Cenk Otel'e saat 21.00 sıralarında gelen kar maskeli bir grup zorla otele girdi. İçeride bulunan müşterleri ve çalışanları yere yatırdıkları iddia edilen grup üyeleri daha sonra ellerinde bulunan sopalarla otelin camlarını kırdı.

Ellerinde silah ve bıçak bulunan bazı kişilerin havaya ateş açtığı öne sürülürken, dışarıda bekleyen grubun diğer üyeleri de otele molotof kokteyli attı. Molotof kokteyllerinin neden olduğu yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

"Burada fuhuş yaptırmayız" diye bağırdıkları öne sürülen grup daha sonra koşarak kaçtı.

Olayın ardından Mehmet Akif Mahallesi'ne çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edilirken, emniyet güçleri kar maskeli grubun peşine düştü. 7 yada 8 kişi oldukları bildirilen grubun kaçmasının ardından mahalleli de sokağa döküldü.

Olayın görgü tanıkları ise, otele 7 yada 8 kişinin girdiğini söylerken, olayı gören çocuklar ellerinde sopa, bıçak ve silah bulunan grubun otele girerek camları kırdığını aktardı. Grubun bağırarak içeri girdiğini söyleyen çocuklar, korktukları için kaçtıklarını anlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious