'Şehrin kapılarını kapadık'

  • Giriş : 24.12.2006 / 00:00:00

Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, çevreyi ve doğal kaynakları kirleten sanayicilere bu şehrin kapılarını kapattıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Adapazarı'nda faaliyet gösteren ve altyapı hizmetlerini Adapazarı Büyükşehir Belediyesi'nden alan büyük fabrikaların vergilerini İstanbul'da ödediklerini belirten Duran, altyapı hizmetini kendilerinden alan bu fabrikaların vergi paylarının ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne gittiğini kaydetti.

TSO'nun 82. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle düzenlenen törende konuşan Aziz Duran, gelişmiş ülkelerin artık siyasal yerler yerine marka haline gelmiş şehirlerde boy gösterdiğini söyledi. Sakarya'nında bu marka şehirler arasına girebilmesi için çalışma başlattıklarını anlatan Duran, verimli ova üzerine kurulu olan alanların istenilen şekilde tasarruflu olarak kullanılmadığını kaydetti. Adapazarı'nın sanayi şehri olması açısından yerel yönetimlere önemli yük düştüğünü dile getiren Duran, üretim için altyapı hizmetlerini kendilerinden alan ve ihracata dayalı çalışan bir çok fabrikanın ve sanayi kuruluşunun vergilerinin yüzde 80'ini İstanbul vergi dairesine yatırdığını dile getirdi. Buradan belediyelere düşen payın ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne aktarıldığını anlatan Duran, bu adaletsizliğin düzeltilmesi gerektiğini açıkladı. Duran ayrıca çevreyi ve doğal kaynakları kirleten sanayicilere bu şehrin kapılarını kapattıklarını vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious