Sejdiu: Türkiye'yi asla unutamayız

Sejdiu: Türkiye'yi asla unutamayız.11204
  • Giriş : 08.05.2009 / 22:40:00

İzmir'de temaslarda bulunan Kosova Cumhurbaşkanı Sejdiu Türkiye'nin güçlü desteğini hiçbir zaman unutamayacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kosova Cumhurbaşkanı Sejdiu: Türkiye'nin güçlü desteğini hiçbir zaman Kosova Cumhurbaşkanı Fatmir Sejdiu, 12. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılmak için geldiği İzmir'de, iki ülke arasındaki ilişkilerin tarihi ve kültürel olduğunu, bu dostluğun gelişmesi için her türlü desteği vereceklerini kaydetti.

Kosova Cumhurbaşkanı Fatmir Sejdiu, 12. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılmak için iki günlüğü'ne İzmir'e geldi. İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda Vali Mustafa Cahit Kıraç tarafından karşılanan konuk Cumhurbaşkanı, daha sonra Vali Kıraç ile birlikte İzmir Valiliği'ne hareket etti. Cumhurbaşkanı Fatmir Sejdiu, burada Vali Yardımcısı Sait Topoğlu tarafından karşılandı.

Polis merasim takımını selamlayan Cumhurbaşkanı Fatmir Sejdiu, Valilik anı şeref defterini imzalayarak makama geçti. Daha sonra burada bir süre sohbet eden konuk Cumhurbaşkanı'na İzmir Valisi Kıraç tarafından kabartma Konak Saat Kulesi plaketi takdim edildi.

Ziyareti hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Fatmir Sejdiu, İzmir'de olmaktan son derece mutlu olduğunu söyledi. "Türkiye'nin güçlü desteğini hiçbir zaman unutamayız" diyen Kosova Cumhurbaşkanı Fatmir Sejdiu, iki ülke arasındaki ilişkilerin tarihi ve kültürel olduğunu, bu dostluğun gelişmesi için her türlü desteği vereceklerini kaydetti. Türkiye'de çok sayıda Kosova vatandaşı bulunduğunu ve ülkenin gelişmesi için katkı sağladıklarını belirten Sejdiu, daha sonra İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş tarafından onuruna verilen akşam yemeği için İzmir Konukevi'ne geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*