SEKA arazisi ve limanı turizme açılıyor

SEKA arazisi ve limanı turizme açılıyor.12640
  • Giriş : 29.06.2009 / 15:57:00

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Zafer Üskül, bölgenin turizm potansiyelinden en doğru şekilde yararlanmaya çalıştıklarını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Üskül, Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Taşucu Beldesindeki SEKA Kağıt Fabrikası ve Limanın turizme açılması ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, SEKA arazisinin turizme açılması konusundaki Bakanlar Kurulu Kararı'nın, Resmi Gazete'de 24 Haziran 2009 Çarşamba günü yayımlandığını ve kararda SEKA arazisinin turizm alanı olarak değerlendirilmesine, SEKA Limanının da yat limanı olarak kullanılmasına karar verildiğini ifade etti.

Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından SEKA için hazırlanan Turizm Amaçlı İmar Planı'nın Temmuz 2008'de 12 iki ayrı kamu kurumunun görüşüne açıldığını hatırlatan Üskül, olumlu görüşler alındıktan sonra ise Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun 22.06.2009 tarihinde aldığı 2009/31 sayılı karar ile Sümer Holding A.Ş. mülkiyetinde bulunan ve Taşucu beldesi sınırları içerisindeki SEKA kağıt fabrikası ve limanın turizme açılmasına onay verildiğini bildirdi..

SEKA kağıt fabrikası ve limanın turizme açılması süreci boyunca başta Özelleştirme İdaresi Başkanlığı olmak üzere ilgili bakanlıklarla ve bürokratlara birçok görüşme gerçekleştirdiğini vurgulayan Üskül, şunları kaydetti:

''Bölgemizin turizm potansiyelinden en doğru şekilde yararlanmaya çalışıyoruz. Gençlerimize iş, ülkemize döviz kazandırmanın en verimli yolu turizmdir. Orada turizm tesisleri işlemeye başladığında binlerce gencimiz işe kavuşacak ve esnafımızın kazancında mutlak bir iyileşme görülecek. Tek tek kişilere değil halkımızın tümüne hizmet etmeye çalışıyoruz. Süreci sonuna kadar takip edeceğiz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*