SEKA'dan fabrika ihalesi

  • Giriş : 24.07.2006 / 00:00:00

Kocaeli Belediyesi, SEKA'ya enerji sağlayan ve saatte 18 bin kilovat elektrik üretimi yapabilen dev enerji santralini, ihaleyle satışa çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Personeli ve arazisi ile birlikte Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen SEKA'da önemli cihazlar açık artırma ile satılırken, sırada en değerli olan dev enerji santrali var. Toplam 4 üniteden oluşan ve SEKA'nın kağıt üretiminde gerekli olan enerjiyi tek başına üreten enerji santrali, piyasada bulunan enerji santrallerinin en büyükleri arasında gösteriliyor. Saatte 18 bin kilovat enerji üretme kapasitesine sahip enerji santrali, sanayici kuruluşları için büyük önem taşıyor. Tek başına ürettiği enerji ile baraj kadar önemli olan dev enerji santrali, orta kapasitede 5-6 fabrikanın enerji ihtiyacını karşılayabilecek güçte.

Enerji santralinin en büyük özelliği doğalgaz ile çalışıyor olması. Yapılan düzenleme ile doğalgaza dönüşümü sağlanan santralin bu düzeneği sayesinde, ürettiği enerjinin maliyet oranı, diğer enerji santrallerine göre çok daha ekonomik. Sanayi kuruluşlarının ilgi odağı olan dev enerji santrali, SEKA'nın en önemli ve en değerli cihazı olarak gösteriliyor. 24 Ağustos Perşembe tarihinde satışa çıkarılacak olan santrale, sanayi kuruluşlarının büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious